Aktualności

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzić będziemy 7 lutego, ale realizowane działania edukacyjne zaplanowane są do marca.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 obchodzić będziemy 7 lutego, ale realizowane działania edukacyjne zaplanowane są do marca. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

W ramach obchodów DBI w naszej szkole zostaną przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa w sieci w kl. I-VIII (lekcje wychowawcze, zajęcia komputerowe, informatyka) w oparciu o materiały ze strony saferinternet.pl. oraz konkursy. W linku poniżej regulamin konkursu.

REGULAMIN TUTAJ

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami uczniów wszystkich oddziałów, które odbędą się w dniach 16 - 18 stycznia. Poniżej szczegółowe informacje.

 • pięciolatki - 17 stycznia (wtorek) godzina 1630 sala 23

 • 0A - 16 stycznia (poniedziałek) godzina 1630 sala 4

 • 0B - 16 stycznia (poniedziałek) godzina 1700 sala 7

 • klasa Ia - 17 stycznia (wtorek) godzina 1700 sala 103

 • klasa Ib - 18 stycznia (środa) godzina 1700 sala 103

 • klasa IIa - 18 stycznia (środa) godzina 1645 sala 102

 • klasa IIb - 17 stycznia (wtorek) godzina 1600 sala 102

 • klasa IIIa - 18 stycznia (środa) godzina 1600 sala 107

 • klasa IIIb - 18 stycznia (środa) godzina 1700 sala 107

 • klasa IVa - 17 stycznia (wtorek) godzina 1700 sala 117

 • klasa IVb - 17 stycznia (wtorek) godzina 1600 sala 117

 • klasa Va - 18 stycznia (środa) godzina 1700 sala 106

 • klasa Vb - 18 stycznia (środa) godzina 1630 sala 117

 • klasa VIa - 17 stycznia (wtorek) godzina 1600 sala 105

 • klasa VIb - 16 stycznia (poniedziałek) godzina 1600 sala 105

 • klasa VII - 16 stycznia (poniedziałek) godzina 1700 sala 5

 • klasa VIIIa - 17 stycznia (wtorek) godzina 1600 sala 4

 • klasa VIIIb - 18 stycznia (środa) godzina 1630 sala 111

 • klasa VIIIc - 17 stycznia (wtorek) godzina 1630 sala 112

 • DZIEŃ OTWARTY

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 2 stycznia od godziny 16:00 do 17:00.

  LOGO SZKOŁY

  W ostatnim czasie zorganizowano w naszej szkole konkurs na najlepszy graficzny symbol (logo) związany z PSP w Małęczynie, dając uczniom możliwość realnego wpływu na przyszły kształt tego symbolu. Projekty oceniane były zgodnie z następującymi kryteriami: zgodnością projektu z danymi naszej szkoły, oryginalnością autorskiego znaku, łatwością zapamiętywania, czytelnością i funkcjonalnością projektu oraz estetyką wykonania.

  I miejsce zdobyła Weronika S., której logo tym samym stanie się znakiem rozpoznawczym naszej szkoły. II miejsce powędrowało do Wojciecha M., a III miejsce zdobył Nikodem O. Serdecznie gratulujemy!

  Wszystkie prace do obejrzenia TUTAJ

  JASEŁKA

  Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy i ważny dla chrześcijan. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka pt. „Bóg się rodzi w człowieku”.

  21 grudnia 2022 roku w sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście. Na początku spotkania dyrektor szkoły Wojciech Nalberski przedstawił i powitał proboszcza parafii Małęczyn księdza Tomasza Waśkiewicza, przedstawicieli rady rodziców oraz całą społeczność szkolną.

  Pięknym słowem uczennice wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój, w wigilijną noc – noc, w której Bóg stał się człowiekiem. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek uczniowie zabrali zgromadzoną widownię na wędrówkę z Maryją i Józefem. Razem z aniołami, pasterzami i Mędrcami przenieśli do Betlejem – miejsca narodzenia Jezusa.

  Przedstawienie połączyło ze sobą tradycję i współczesność, dlatego tak bardzo stało się bliskie każdemu z nas. Narodzenie Jezusa odmieniło życie zagubionych młodych ludzi, dla których święta miały wymiar materialistyczny i konsumpcyjny. Zrozumieli oni, że to dzięki Niemu ten czas jest tak piękny i świąteczny.

  Całość przedstawienia wzbogaciły ciekawa scenografia, oryginalna choreografia oraz kolędy w wykonaniu chóru szkolnego.

  Publiczność gromkimi brawami doceniła starania naszych uczniów, którzy w znakomity sposób wcielili się w swoje role. Gratulujemy młodym aktorom. Zdjęcia z przedstawienia do obejrzenia po kliknięciu w link TUTAJ

  BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY

  Okres przedświąteczny to magiczny czas dlatego 14 grudnia w grupie 0a odbyły się Bożonarodzeniowe warsztaty z udziałem rodziców. Tego dnia miały miejsce również zajęcia otwarte prowadzone przez p. Martę Molendowską. W obecności rodziców oraz pani dyrektor Agnieszki Pawlonki uczniowie prezentowali swoje umiejętności. Efektem warsztatów były pięknie wykonane stroiki. Nie zabrakło również słodkiego akcentu.

  SPOTKANIE Z DIETETYKIEM

  W dniu 8 grudnia w ramach realizacji programu „Mleko, warzywa i owoce w szkole” odbyła się prelekcja dla klas 0-3. Pani dietetyk w prosty i przystępny sposób omówiła tematykę zdrowego żywienia. Bazując na przykładach przedstawiła prawidłowy rozkład posiłków w ciągu dnia. Każdy z pięciu posiłków jest ważny, ale najbardziej powinniśmy skupić się na konieczności spożywania śniadania, które powinno zawierać produkty bogate w białko, witaminy, składniki mineralne oraz wodę do picia. Po części teoretycznej dzieci przystąpiły do działań praktycznych, podczas których układały piramidę zdrowego żywienia i segregowały produkty żywnościowe.

  Prelekcja wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników. Dzieci chętnie zadawały pytania i dzieliły się spostrzeżeniami. Wszyscy otrzymali broszurki ze wskazówkami zdrowego odżywiania.

  Organizatorzy serdecznie dziękują Pani Elizie Prasek z NATURHOUSE za pouczającą pogadankę dla dzieci i wiele cennych wskazówek. Mamy nadzieję, że takie działania zwiększą wśród uczniów świadomość potrzeby racjonalnego odżywiania oraz uświadomią dzieciom jak ważny jest jego wpływ na zdrowie każdego z nas.

  WYJAZD DO KRAINY MARZEŃ

  Dnia 6 grudnia 2022r. uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami z okazji mikołajek udali się do Krainy Marzeń w Radomiu. W sali zabaw na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: tunele z pilkami, zjeżdżalnie i dmuchańce. Po aktywnie spędzonym czasie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Największą atrakcją było spotkanie z Mikołajem, który obdarował ich prezentami. Był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

  „BON CZY TON: SAVOIR – VIVRE DLA DZIECI”

  2 grudnia 2022r. w ramach cyklu spotkań „Przygoda z wierszem i prozą” uczniowie klasy 3a pod kierunkiem pani Katarzyny Ziętek i Iwony Norek przygotowali teatrzyk kukiełkowy do opowiadań Grzegorza Kasdepke „Bon czy ton: savoir – vivre dla dzieci”. Mali artyści z pełnym zaangażowaniem zabrali widownię do świata przygód Kuby i Buby – rodzeństwa, które nie do końca rozumie zasady dobrego wychowania, ale z całych sił stara się je stosować w codziennym życiu. Dzieci klasy 3a włożyły w to przedsięwzięcie mnóstwo pracy, gdyż oprócz doskonale wyćwiczonych dialogów i umiejętności manipulowania kukiełkami, przygotowały również improwizację ruchową do utworu „Kwoka”. W scenariusz wplecione zostały piosenki dotyczące grzeczności, które mali artyści pięknie zaśpiewali, wykonując przy tym odpowiedni ruch sceniczny. Uczniowie wysłuchali również ciekawostek dotyczących życia i twórczości Grzegorza Kasdepke. Całość dopełniały kukiełki samodzielnie wykonane przez uczniów tej klasy. Widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami.

  Głównym celem było rozwijanie wśród dzieci zainteresowania różnymi formami teatralnymi i przypomnienie zasad dobrego wychowania.

  Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowania do występu, p. Lidii Walczyk za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz p. Basi Kaczmarczyk i p. Jackowi Płazie za oprawę muzyczną.

  Organizatorzy: Katarzyna Ziętek, Iwona Norek

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Serdecznie zapraszamy na zebrania z rodzicami uczniów klas IV - VIII, który odbędą się w najbliższą środę tj. 30 listopada o godzinie 1630. Poniżej przydział sal, w których odbędą się zebrania.

  IVb - 117

  Va - 105

  Vb - 106

  VIa - 101

  VIb - 102

  VII - 5

  VIIIa - 4

  VIIIb - 111

  VIIIc - 112

  WYJAZD DO TEATRU

  Dnia 15 listopada uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami, wybrali się teatru w Radomiu na spektakl „Tajemniczy Ogród”. Jest to piękna opowieść, o tym jak wielki wpływ na nas mają ludzie, którzy są blisko nas i jak wiele może się zmienić w życiu, jeśli tylko uwierzymy, że to możliwe.

  Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało i chętnie wymieniały miedzy sobą wrażenia.

  W drodze powrotnej uczniowie udali się pod pomnik Żołnierzy Armii Krajowej przy ulicy Niedziałkowskiego, gdzie chwilą ciszy oddali hołd poległym za ojczyznę.

  K. Ziętek, B. Linowska, I. Norek

  III MIEJSCE W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE "DOŁĄCZ DO DRUŻYNY LESZEGO"!

  Pod koniec września uczniowie klas 4-8 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Dołącz Do Drużyny Leszego".

  Konkurs skierowany był do uczniów i przedszkolaków z powiatów: lipskiego, zwoleńskiego i radomskiego.

  Uczniowie licznie wzięli udział w konkursie. Wykonali piękne i oryginalne projekty. Ich ciężka praca została doceniona. Każdy dostał dyplom z wyróżnieniem, upominek oraz ocenę bardzo dobrą/ celującą z przyrody/biologii. Jednej uczennicy z klasy 5a udało się zając 3 miejsce spośród wszystkich szkół, które brały udział w konkursie. Jest to ogromny sukces dla szkoły. Gratulujemy!!!.

  Drodzy uczniowie serdecznie Wam dziękuję za zaangażowanie i wysiłek jaki włożyliście w swoje piękne prace. Było warto…

  Sylwia Zamkowska-Skiba

  Konkurs realizowany w ramach projektu Drużyna Leszego, sfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030

  ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. 10 listopada w naszej szkole po raz kolejny uczciliśmy pamięć tych, którzy walczyli i poświęcili swoje życie dla niepodległej ojczyzny.

  Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor Wojciech Nalberski w interesujący sposób przedstawił własną prezentację na temat ciekawostek z życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Po prezentacji chór szkolny pod kierunkiem pana Marcina Jarmuża wykonał koncert pieśni patriotycznych.

  Społeczność szkolna mogła podziwiać Józefa Piłsudskiego i jego córki Wandę i Jagodę. W postać Józefa Piłsudskiego i jego córek wcielili się uczniowie klas VIII. Wszyscy uczestnicy otrzymali bioło - czerwone opaski patriotyczne - symbol krwi przelanej za naszą wolność.

  Całość dopełniała dekoracja wykonana przez panią Jolantę Tomczyk i panią Ewelinę Stachurską.

  Wszyscy poczuli atmosferę tamtych dni. To była piękna lekcja historii!

  Zdjęcia do obejrzenia po kliknięciu w link TUTAJ

  DZIEŃ OTWARTY

  Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 7 listopada od godziny 16:00 do 17:00.

  DZIEŃ PANA KLEKSA

  To była niezwykła lekcja języka polskiego w kl. IVa i kl. IVb. Uczniowie pod kierunkiem pani Marzeny Madej przygotowali lekcję kleksografii. Większość z nich wcieliła się w role bohaterów Akademii pana Kleksa, a zajęcia prowadził sam profesor (w kl. IVa Amelia Gromska, a kl. IVb Helena Duda). Pod czujnym okiem Ambrożego Kleksa lekcja była nie tylko nauką, ale i zabawą. Wiele emocji dostarczyło dzieciom odczytywanie kleksów i redagowanie krótkich wierszyków - rymowanek oraz konkursy sprawdzające znajomość treści lektury Jana Brzechwy.

  Była też przerwa na słodki deser przygotowany według przepisu pana Kleksa. Oczywiście nie zabrakło też akcentu muzycznego z piękną choreografią.

  Dzieci wykazały się kreatywnością i samodzielnością. Brawo za tak duże zaangażowanie i twórcze pomysły.

  WITAJCIE W NASZE BAJCE

  W piątek 28 października w ramach cyklu spotkań „Przygoda z wierszem i prozą” uczniowie klasy IIIb zaprezentowali przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce”.

  Celem występu było rozwijanie wśród dzieci uzdolnień twórczych oraz zainteresowań literaturą i poezją. Młodzi artyści wcielając się w postacie bajkowe w niezapomniany sposób przenieśli widownię do świata wierszy Jana Brzechwy. Uczniowie śpiewem i grą aktorską przedstawili wybrane utwory poety, między innymi: Kaczkę Dziwaczkę, Skarżypytę, Samochwałę czy Żuka. Inscenizacje wierszy przeplatane były wspaniałymi piosenkami z Akademii pana Kleksa. Występ uatrakcyjniły ciekawe kostiumy i barwna dekoracja.

  Na zakończenie przeprowadzony został wśród uczniów quiz nawiązujący do obejrzanej inscenizacji. Po przedstawieniu można było obejrzeć zgromadzone na wystawce pozycje książkowe Jana Brzechwy oraz zapoznać się z informacjami dotyczącymi poety.

  Spotkanie przebiegało w miłej i zabawnej atmosferze, a uczniowie z pewnością mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę o literaturze dziecięcej.

  B. Linowska, I. Norek, L. Walczyk

  PROJEKT - PRZYGODA Z WIERSZEM I PROZĄ

  W tym roku szkolnym w ramach projektu edukacyjnego „Przygoda z wierszem i prozą” uczniowie klas 1-3 będą poznawać różne formy teatralne (teatr cieni, lalkowy, baletowy czy inscenizacja słowno – muzyczna). Proponowane zajęcia to spotkania, raz na miesiąc w klasach 1-3. Podczas spotkań, każda klasa po otrzymaniu scenariusza przygotowuje za pomocą wybranej formy teatralnej krótki pokaz. Ważne jest, aby uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w doborze tematyki podejmowanych przedsięwzięć, opracowywaniu elementów muzycznych i ruchowych. Powinni również decydować o sposobie odgrywania ról. Najważniejszym jest tutaj uruchomienie wyobraźni dziecka, wydobycie z niego naturalnych emocji oraz wyzwolenie twórczej postawy. Przemyślany dobór zadań, dostosowany do możliwości każdego dziecka stworzy im szanse samorealizacji. Na zakończenie cyklu spotkań zorganizowany zostanie turniej wiedzy „Przygoda z wierszem i prozą”, podczas którego sprawdzimy, co uczniowie wiedzą o poznanych poetach i czy potrafią wiedzą tą dzielić się.

  DZIEŃ KANAPKI

  3 listopada obchodzimy Światowy Dzień Kanapki. Kanapka towarzyszy nam codziennie, przygotowywana na różne sposoby. Serwowana na śniadanie, lunch i kolację, idealnie smakuje w duecie z różnymi dodatkami. Z tej okazji najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a konkretnie 5 i 6-latki wykonali zdrowe i ulubione kanapki.

  PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

  Młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Barbary Kaczmarczyk oraz p. Kamili Gromskiej udała się na cmentarz w Kiedrzynie, by upamiętnić zmarłych nauczycieli ze szkoły w Małęczynie oraz księży z naszej parafii. Oprócz modlitwy i zapalenia świeczek na ich mogiłach, uczniowie uporządkowali także teren wokół grobów dzieci. W ten sposób członkowie Caritasu oraz Samorządu Szkolnego uczcili pamięć oraz oddali szacunek tym, których nie ma już pośród nas.

  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

  Dnia 13 października 2022 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

  W tym roku uroczystość zaszczycili znakomici goście Pan Dyrektor Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty Adrian Barański, Pani Wizytator z Kuratorium Oświaty w Warszawie Anna Bulera – Sasin, Pan Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, Pan Dyrektor ZEAS w Goździe Józef Drab, Ksiądz Proboszcz Tomasz Waśkiewicz oraz rodzice pierwszoklasistów.

  Uroczystość rozpoczęło powitanie przez Pana Dyrektora szkoły Wojciecha Nalberskiego zaproszonych gości, później sceną zawładnęli pierwszoklasiści odświętnie ubrani, pewni siebie przekonując wszystkich, że są gotowi do podjęcia nauki w szkole.

  Po wyjątkowej prezentacji nastąpił akt ślubowania, a po nim uroczyste pasowanie na ucznia szkoły przez Panów Dyrektora Kuratorium Adriana Barańskiego i Wójta Gminy Pawła Dziewita. Panowie obdarowali pierwszoklasistów życzeniami sukcesów w nauce i wspaniałymi prezentami. Rodzice wręczyli dzieciom atlasy, a panie legitymacje szkolne i dyplomy.

  Po trudach występu uczniowie delektowali się pysznymi babeczkami przygotowanymi przez Pana Dyrektora Wojciecha Nalberskiego i z nową energią uczestniczyli w dalszej części uroczystości.

  Była to chwila dla nauczycieli i personelu szkolnego. Słowem, piosenką, tańcem, postawą i klejnotami z dowcipnymi dedykacjami podziękowali uczniowie swoim nauczycielom. Do podziękowań uczniów przyłączyli się rodzice z kwiatami.

  Pan Wójt Paweł Dziewit i Pan Dyrektor Szkoły Wojciech Nalberski wręczyli nagrody wyróżnionym nauczycielom i złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

  W przygotowanie tegorocznej uroczystości włączyli się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wychowawcy klas pierwszych, chór pod dyrekcją nauczyciela muzyki z naszej palcówki. Dekoracje przygotowały w kooperacji Lidia Walczyk oraz nauczyciel plastyki. Za nagłośnienie i jego obsługę odpowiadali nauczyciel wychowania fizycznego i pani z oddziału zerowego.

  Wszyscy opuszczali salę gimnastyczną w radosnych nastrojach. Te miłe chwile pozostaną jeszcze długo w pamięci uczestników.

  Więcej zdjęć do obejrzenia po kliknięciu w link TUTAJ

  INFORMACJE DOTYCZĄCE DYSTRYBUCJI JODKU POTASU

  Poniżej zamieszczamy informacje ze strony internetowej Gminy Gózd dotyczące dystrybucji jodku potasu.

  W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami na temat dystrybucji jodku potasu, informujemy i uspakajamy, że wszelkie działania w tym zakresie mają charakter wyprzedzający i prewencyjny. W tej chwili na terenie kraju nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska.

  Gmina Gózd – podobnie jak wszystkie samorządy w Polsce – otrzymała pulę tabletek jodku potasu na wypadek zagrożenia radiacyjnego. Decyzję o ich ewentualnym wydawaniu podejmie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Szczegółowe informacje w linku TUTAJ

  WYJAZD DO MANUFAKTURY SŁODYCZY

  Dnia 28 września z okazji Dnia Chłopaka, uczniowie klasy IVb wraz z wychowawczynią udali się do manufaktury słodyczy Sama Słodycz w Radomiu.

  Celem wyjazdu było zdobycie wiedzy na temat robienia słodyczy oraz udział w warsztatach. Uczniowie poznali tajniki produkcji cukierków i lizaków bez użycia maszyn. Po skończonym pokazie każdy mógł spróbować swoich sił i samodzielnie zrobić lizaka z dodatkiem naturalnych barwników. Atrakcją był również konkurs z nagrodami. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek. To był bardzo udany wyjazd.

  Lena Machnio kl. IVb

  DZIEŃ DRZEWA

  „Drzewo to nasz Przyjaciel”- takim hasłem uczniowie klasy IV na lekcji przyrody rozpoczęli świętowanie Dnia Drzewa, który obchodzony jest 10 października. Jego celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Podczas spaceru, uczniowie klasy IV podzielili się swoją wiedzą na temat drzew. Rozpoznawali drzewa rosnące na terenie szkoły i odgadywali z jakiego drzewa pochodzą zebrane liście. Następnie uczniowie z wielką ochotą sadzili i podlewali drzewka. Sprawiło im to wielką radość. Po powrocie do szkoły, uczniowie z zaangażowaniem wykonywali w grupach „Jesienne drzewo”.

  Sylwia Zamkowska- Skiba

  LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

  W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została wyposażona m.in. w drukarkę 3D Banach School. Jest to idealny sprzęt do nauki druku 3D, który wykorzystywany będzie przez uczniów do realizacji ich autorskich projektów, przygotowywania pomocy dydaktycznych, modeli, makiet oraz przedmiotów codziennego użytku.

  Podczas pierwszego uruchomienia uczniowie poznali podstawową obsługę drukarki, zobaczyli jak przeprowadzić kalibrację urządzenia i jak je przygotować do pracy. Nie zabrakło również pierwszych problemów, mianowicie odklejanie się wydruku od obszaru roboczego stanowiło nie lada wyzwanie, z którym udało się uporać. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili kolejne etapy pracy z drukarką 3D. Już niebawem kolejne zajęcia, na których uczniowie poznają obsługę programu Tinkercad, który umożliwi im tworzenie własnych projektów.

  DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

  Dnia 26 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w obchody tego dnia biorąc udział w wielu zadaniach, takich jak szukanie pytań i odpowiedzi ukrytych pod kodami QR, liczenie do 10 w różnych językach, jak również przejście kilkupoziomowej gry w specjalnie stworzonej aplikacji (Language Challenges). Poza tym, zarówno młodsi jak i starsi uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolory odpowiadające flagom różnych europejskich państw. Niektórzy także zdecydowali się wziąć udział w konkursie i zaprojektowali swoje własne koszulki związane z europejskimi językami. Dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę, mając nadzieję, że uczniowie utrwalili sobie informacje dotyczące krajów naszego kontynentu. (K. Gromska, A. Grzegorczyk, M. Dąbrowska, E. Stachurska)

  KONKURS NA LOGO SZKOŁY

  Ogłaszamy konkurs na zaprojektowanie logo naszej szkoły! Jeśli chcesz aby Twoja praca na stałe wpisała się w dorobek szkoły – ten konkurs jest dla Ciebie! Życzymy powodzenia i kreatywnych pomysłów.

  Szczegóły konkursu w regulaminie poniżej.

  REGULAMIN TUTAJ

  Opiekunowie konkursu: Karolina Dąbrowska, Magdalena Krzemińska, Małgorzata Lipińska.

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

  Jak co roku, we wrześniu, w naszej szkole odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła oraz debata, na której kandydaci przedstawiali swoje obietnice wyborcze oraz odpowiadali na pytania społeczności szkolnej. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które odbyły się 26 września 2022 roku. Zgodnie z zasadami uczniowie oraz nauczyciele wybierali przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w tajnym głosowaniu, zaznaczając na karcie wybranego przez siebie kandydata. Prawidłowość przebiegu głosowania nadzorowała komisja wyborcza złożona z delegatów poszczególnych klas oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego – P. Kamila Gromska, P. Karolina Dąbrowska i P. Daniel Ciupiński.

  W wyniku głosowania wyłonił się skład Samorządu Uczniowskiego:

  Przewodnicząca  – Zuzanna Glińska

  Zastępca Przewodniczącej: Amelia Gromska

  Zastępca Przewodniczącej: Julia Żurawska

  Sekretarz: Julia Zawisza

  Sekretarz: Kamil Adamczyk

  NOWEJ RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY!

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

  20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, dzień ważny dla wszystkich maluchów w całej Polsce. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły z samego rana od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy. Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki dużo tańczyły, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Na zakończenie zabawy dzieci miały słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

  W ramach tegorocznego Dnia Kropki ogłosiliśmy akcję, w której uczniowie przesyłali nam zdjęcia i filmy przedstawiające ich talenty. Dzień Kropki stał się inspiracją, ponieważ jest to święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły (źródło: blog mamania.pl). Patronką tego dnia stała się dziewczynka, która nie wierzyła we własne możliwości. Chcemy, aby nasi uczniowie wierzyli w siebie i rozwijali swoje talenty. Pamiętajcie, że każdy z Was jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej, na której znajduje się prezentacja przedstawiająca nadesłane przez uczniów zdjęcia i filmy :)

  Link do galerii TUTAJ Odnośniki do zdjęć i filmów dostępne są tylko dla zalogowanych użytkowników naszej szkolnej domeny (zsomaleczyn.pl)

  Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

  (NIE)ZWYKŁA MATEMATYKA

  Nasza szkoła w roku szkolnym 2022/2023 bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "(Nie)zwykła matematyka". Głównym celem projektu jest kształtowanie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce.

  Koordynatorami projektu w naszej szkole są p. Karolina Dąbrowska i Magdalena Krzemińska

  SPRZĄTANIE ŚWIATA

  Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami z naszej szkoły wzieli udział w akcji "Sprzątanie Świata 2022". Dzieci wyposażone w foliowe rękawiczki i worki sprzątały nie tylko teren wokół szkoły, ale i pobliską okolicę.

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Zapraszamy rodziców do szkoły na zebrania z wychowawcami zgodnie z harmonogramem:

  • klasa Ia - 15 września (czwartek) godzina 1700 sala 103

  • klasa Ib - 19 września (poniedziałek) godzina 1700 sala 103

  • klasa IIa - 16 września (piątek) godzina 1620 sala 102

  • klasa IIb - 14 września (środa) godzina 1600 sala 102

  • klasa IIIa - 16 września (piątek) godzina 1600 sala 107

  • klasa IIIb - 19 września (poniedziałek) godzina 1600 sala 107

  • klasa IVa - 15 września (czwartek) godzina 1600 sala 117

  • klasa Va - 19 września (poniedziałek) godzina 1630 sala 117

  • klasa Vb - 19 września (poniedziałek) godzina 1700 sala 106

  • klasa VIa - 19 września (poniedziałek) godzina 1630 sala 105

  • klasa VIb - 19 września (poniedziałek) godzina 1600 sala 4

  • klasa VII - 19 września (poniedziałek) godzina 1600 sala 5

  • klasa VIIIa - 15 września (czwartek) godzina 1600 sala 4

  • klasa VIIIb - 19 września (poniedziałek) godzina 1630 sala 111

  • klasa VIIIc - 16 września (piątek) godzina 1700 sala 112

  Serdecznie zapraszamy!

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się dnia 1 września w czwartek. O godzinie 8:00 zapraszamy do kościoła na mszę św, a po mszy spotykamy się w szkole na sali gimnastycznej.

  Serdzecznie zapraszamy!

  SPRAWOZDANIE FINANSOWE

  Zgodnie z § 34 ust.9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe - bilans sporządzony na dzień 31.12.2021 roku, wraz z załącznikami został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gózd w zakładce: sprawozdnia finansowe, ZEAS.