Aktualności

AKCJA "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną", realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku - w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również nasza szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiedniąliczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwość oddania głosów.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem: TUTAJ

Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

WESPRZYJ NASZĄ GMINĘ I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół! Więcej szczegółów w linku: TUTAJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków obcych. Z tej okazji na lekcjach angielskiego i niemieckiego, Uczniowie uczyli się powitań w innych językach, a także wysłuchali piosenki „Mam tę moc”, w 25 językach świata. W parach uczniowie rozwiązywali quizy, a także grali w gry leksykalne. Na koniec klasa 4 wykonała prace plastyczne, na temat wybranego kraju. To były bardzo interesujące lekcje!

Organizatorzy nauczyciele języków obcych: Kamila Gromska, Anna Gregorczyk, Monika Kowalczyk.

POWSZECHNY SPIS ROLNY

Prosimy o zapoznanie się z informacją na plakacie.

ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII

Prosimy o zapoznanie się z informacją odnośnie zasad funkcjonowania szkoły w czasie epidemii. Link: TUTAJ

PODRĘCZNIKI DO RELIGII

Tytuły podręczników do religii dla pięciolatków, sześciolatków (zerówka) i klasy pierwszej (szczególnie proszę zwrócić uwagę na klasę pierwszą- nowy podręcznik, ale w księgarniach są dostępne także starsze wydania- proszę kupować nowy podręcznik). Link: TUTAJ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Informujemy, że dnia 1 września rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 odbędzie się według następującego porządku:

.

- godz. 9:30 - klasy IV-VIII;

- godz. 10:30 - grupy 5- i 6-latków oraz klasy I-III.

Jeżeli pogoda na to pozwoli, spotykamy się na placu przed szkołą. Zalecamy, aby uczniowie i rodzice podczas tego wydarzenia mieli zasłonięte usta oraz nos.

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8:00.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE SZKOŁY

Prosimy o zapoznanie się z informacją odnośnie sprawozdania finansowego szkoły. Link: TUTAJ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W tym roku kończymy rok szkolny inaczej niż zwykle. Nie możemy spotkać się jak zawsze na sali gimnastycznej, odśpiewać uroczyście hymnu, zobaczyć jak uczniowie odbierają świadectwa. Gratulujemy Wam wszystkim, Drodzy Uczniowie, że tak dzielnie pracowaliście podczas zdalnego nauczania. Oby te wakacje były dla Was czasem odpoczynku i wytchnienia. Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w edukowanie młodego pokolenia. Pracownikom szkoły dziękujemy za ciężką pracę, a rodzicom za całoroczną współpracę. Wszystkim życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. KLIK TUTAJ