Wydarzenia - 2020/2021

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 0-III odbędzie się dnia 24 czerwca w czwartek o godzinie 16:00. Klasy IV-VIII zapraszamy 25 czerwca w piątek na godzinę 8:00 do kościoła na mszę świętą, a po mszy o godzinie 9:30 nastąpi uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy!

OGNISKO

Na zakończenie roku szkolnego Rodzice uczniów klasy IV zorganizowali ognisko na terenie należącym do OSP w Kiedrzynie. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili uczniów ze specyfiką swojej pracy, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru oraz innych zagrożeń. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i posiedzieć w wozie strażackim. Mimo upału udało się upiec kiełbaski przy ognisku. Rodzice przygotowali dla dzieci smakołyki i zimne napoje. W przerwach uczniowie korzystali z miejscowego placu zabaw. To było udane popołudnie. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie!

PIKNIK

Dnia 16 czerwca rodzice uczniów klasy IIa zorganizowali piknik - plenerową imprezę. Pogoda dopisała, dzięki czemu uczniowie mogli oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne działania sportowe, rozgrywki. Dzieci bawiły się na placu zabaw wyposażonym w trampolinę, zjeżdżalnię, huśtawki, wspinaczki, liny, hulajnogi. Na pikniku nie mogło zabraknąć malowania twarzy, tatuaży. Rodzice upiekli ciasta, zakupili owoce oraz napoje, dużą atrakcją było stoisko z watą cukrową. Wspaniała zabawa towarzyszyła wszystkim do końca pikniku. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

WYCIECZKA DO CZARNOLASU

Czarnolas - miejsce gdzie żył i tworzył patron naszej szkoły, Jan Kochanowski. To właśnie tam wybrała się 11 czerwca klasa 5 pod opieką pań Magdaleny Krzemińskiej i Anity Stankowskiej, aby poznać życiorys wielkiego mistrza, kultywować tradycję szkolną, poznawać naszą mała ojczyznę i miło spędzić czas.

Pierwszym i najważniejszym punktem programu było zwiedzanie zabytkowego dworku, oglądanie licznych rekwizytów tam umieszczonych i sprawdzanie pamięci uczniów, przez czujne panie opiekunki. W każdym z odwiedzanych pomieszczeń przedstawiony był jakiś ważny okres z życia poety, ilustrowany pięknymi obrazami, strojami, gobelinami i meblami, które pomogły nam wyobrazić sobie jak wyglądał ówczesny świat i styl życia.

Następie przeszliśmy do podziemi i do kaplicy skąd udaliśmy się pod obelisk upamiętniający słynną lipę czarnoleską, która niestety spłonęła wiele lat temu. Na jej miejscu postawiono za to kamień, na który, według legendy, jeśli ktoś usiądzie, zyska poetyckie natchnienie, jakie spływało również na Kochanowskiego.

Po naładowaniu się odpowiednią ilością wiedzy i weny nadszedł czas na zabawę i odpoczynek. W zorganizowanym na terenie parku miejscu piknikowym, bawiliśmy się kilka godzin przy ognisku, piekąc kiełbaski, grając w gry i rozmawiając. Najciekawszym momentem, wzbudzającym niemałą sensację był mecz badmintona między panią Krzemińską a Gabrielem. Ku zaskoczeniu widzów, po początkowym prowadzeniu, pani Krzemińska jednak przegrała, ale zapowiedziała rewanż na kolejnym spotkaniu klasowym.

Na zakończenie całej wycieczki na uczniów czekał jeszcze jeden prezent - chwila na lody w lodziarni w Zwoleniu, kolejnym miejscu związanym z Janem Kochanowskim. Do Małęczyna wróciliśmy syci, zadowoleni i wypoczęci.

To był wyjątkowo udany wyjazd. Polecamy Czarnolas, gdzie możne naprawdę ciekawie spędzić czas.

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

Dnia 14 czerwca klasy 7a oraz 8 wybrały się na wycieczkę do Sandomierza. Oprócz miasta Ojca Mateusza, nasi uczniowie odwiedzili Opatów oraz zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Pomimo intensywnego planu zwiedzania, nie udało się zmęczyć, gdyż po tak długim okresie izolacji, każdy był stęskniony takich wypadów.

IDIOMY W OBRAZKACH

Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wykonali Lapbook z idiomami w języku angielskim. Jury nagrodziło 3 prace. Wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i stopnie z języka angielskiego. W ocenie wzięto pod uwagę: prawidłowość zapisu idiomów w języku angielskim, kreatywność wykonanej pracy, walory artystyczne i estetyczne.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów.

Organizatorzy konkursu: Monika Kowalczyk, Maria Osowska.

XVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 15 czerwca w naszej szkole odbył się XVII GMINNY KONKURS RECYTATORSKI pt. „Spotkanie z poezją”. Udział w nim wzięli uczniowie z trzech szkół z gminy Gózd. Sztukę recytacji oceniało jury w składzie: p. Marzena Madej, p. Justyna Pyrgiel, p. Ewa Socha.

Najlepsze prezentacje utworów znanych poetów zostały nagrodzone dyplomami i książkami. Laureatami zostali: Amelia G.(PSP w Małęczynie)

Maciej M (PSP w Kłonówku)

Wiktoria W (PSP w Małęczynie)

Zuzanna B (PSP w Małęczynie)

Magdalena K (PSP w Kłonówku)

Wojciech M (PSP w Podgórze)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Dnia 11 czerwca klasa 8 zorganizowała Dzień Bezpiecznego Korzystania z Internetu w ramach programu "Przystań w sieci". Nasi uczniowie przez kilka miesięcy brali udział w projekcie, dzięki któremu znaleźli odpowiedzi na pytania dotyczące odpowiedzialnego korzystania z Internetu, ochrony własnego wizerunku w sieci i bezpieczeństwa online. Na zakończenie projektu postanowili podzielić się swoją wiedzą z koleżankami i kolegami z pozostałych klas. Przygotowali prezentację multimedialną, ulotki, a także quiz interaktywny. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji świadomość dotycząca bezpieczeństwa w sieci znacznie wzrosła.

POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Miło nam poinformować, iż chłopcy z naszej szkoły zajęli I miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej "Bo dzici kochają sport".

Gratulujemy tak świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

GMINNE PREZENTACJE WOKALNE

Dnia 10 czerwca odbyły się XXII Gminne Prezentacje Wokalne klas 0. W tegorocznych występach wzięło udział 9 grup pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Uczestnicy prezentowali utwory z kategorii piosenek dziecięcych. Podczas wspaniałych występów, można było podziwiać nie tylko talenty wokalne, ale także układy taneczne i wspaniale przygotowane stroje sceniczne. Organizatorzy wraz z Wójtem Gminy Gózd, wręczyli wszystkim występującym dyplomy, nagrody rzeczowe, a także słodkie upominki. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Zięba podziękowała uczestnikom oraz zaprosiła na kolejne spotkanie za rok.

ŻYJMY ZDROWO - KOLOROWO

W dniach od 24 maja do 8 czerwca podjęte były działania edukacyjne pod hasłem „Żyjmy zdrowo - kolorowo”. Nasza szkoła uczestniczy w unijnym „Programie dla szkół”, w ramach którego uczniowie klas I-V otrzymują produkty mleczne i owocowo-warzywne. Celem tego programu jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnianie prawidłowych nawyków żywieniowych. Inspiracją i zachętą do działań była przygotowana dekoracja na korytarzu szkolnym. Dzieci miały możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat racjonalnego odżywiania poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej oraz zabawnych filmów z udziałem ulubionego Chrumasa w roli głównej. Przeprowadzono również pogadanki na temat zdrowego stylu życia. Na warsztatach kulinarnych uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami wykonując pod okiem wychowawców sałatki, kanapki oraz inne zdrowe przekąski. Śpiewali również piosenki, recytowali wiersze oraz rymowanki, a także wykonywali prace plastyczne związane z tą tematyką. Podsumowaniem realizowanych działań był przeprowadzony wśród uczestników programu quiz sprawdzający zdobytą wiedzę. W nagrodę dzieci otrzymały soczki, firmowe długopisy i smycze oraz kolorowanki.

Mamy nadzieję, że działania te zwiększyły wśród uczniów świadomość potrzeby racjonalnego odżywiania oraz jego wpływu na zdrowie.

Organizatorzy: B. Linowska, K. Ziętek, I. Norek

DZIEŃ ZIEMI

Poniżej w linkach prezentacjemy prace uczniów, którzy wzięli udział w tegorocznym konkursie proekologicznym z okazji Dnia Ziemi. link do strony SU z prezentacją prac uczniów TUTAJ

Prezentacja prac konkursowych TUTAJ

Autyzm – PomalujMY Świat na niebiesko…”

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Autyzm – PomalujMY Świat na niebiesko…” został rozstrzygnięty w klasach 4-7. Celem konkursu było upowszechnianie idei integracji wśród dzieci, kształtowanie postaw tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat oraz rozwijanie wyobraźni artystycznej i kreatywności. Wpłynęło 13 pomysłowych prac. Wybór najciekawszych był bardzo trudny, ponieważ każda z nich była niepowtarzalna i intrygująca. Po długich dyskusjach udało się wyłonić zwycięskie prace. I miejsce – Paulina klasa 7a, II miejsce – Zuzanna klasa 7a, III miejsce – Marta klasa 5. Przyznano również 2 wyróżnienia dla: Jakuba – klasa 6b i Kamila – klasa 4.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszego rozwijania w sobie talentu plastycznego. W załączniku przesyłamy prezentację, w której umieszczone są wszystkie prace.

Pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować firmą: Global Cosmed, Jeronimo Martins, Nova – Bud (Oknoplast), Park Trampolin Jump Word, Multikino, Teatr Powszechny, Hula Park, dzięki którym mogłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników i wręczyć im wspaniałe nagrody ufundowane właśnie przez te firmy.

Prezentacja prac konkursowych TUTAJ

Organizatorki: Iwona Norek, Katarzyna Jeziorska, Katarzyna Ziętek, Bożena Linowska

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

Zgodnie z§ 34 ust.9 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 roku w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, sprawozdanie finansowe- Bilans sporządzony na 31.12.2020 roku, wraz z załącznikami zostat opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gózd, w zaktadce: sprawozdania finansowe, ZEAS.

Autyzm – PomalujMY Świat na niebiesko…”

Z przyjemnością informujemy, że Szkolny Konkurs Plastyczny pt. „Autyzm – PomalujMY Świat na niebiesko…” został rozstrzygnięty w klasach 1-3. Celem konkursu było upowszechnianie idei integracji wśród dzieci, kształtowanie postaw tolerancji wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat oraz rozwijanie wyobraźni artystycznej i kreatywności. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas. Wpłynęło 27 pomysłowych i niezwykle ujmujących prac. Wybór najciekawszych był bardzo trudny, ponieważ każda z nich była niepowtarzalna i intrygująca. Po długich dyskusjach udało się wyłonić zwycięskie prace. I miejsce– Wiktoria klasa 1b, II miejsce– Filip klasa 1a, III miejsce- Jakub klasa 2a. Przyznano również 5 wyróżnień dla: Weroniki klasa 1a, Leona klasa 1a, Izabeli klasa 1b, Darii klasa 1b oraz Alicji klasa 1b. Uczniowie mieli możliwość zagłosować na pracę która najbardziej im się podobała i dzięki temu przyznałyśmy również dwie nagrody publiczności dla Adama z klasy 3a i Darii z klasy 1b. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszego rozwijania w sobie talentu plastycznego.

Pragniemy serdecznie podziękować firmą: Global Cosmed, Jeronimo Martins, Nova – Bud (Oknoplast), Park Trampolin Jump Word, Multikino, Teatr Powszechny, Hula Park, dzięki którym mogłyśmy nagrodzić wszystkich uczestników i wręczyć im wspaniałe nagrody ufundowane właśnie przez te firmy.

Organizatorki: Iwona Norek, Katarzyna Jeziorska, Katarzyna Ziętek, Bożena Linowska

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Za nami kolejna - VI edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. W tym roku odbył się on online ze względu na obecną sytuacje epidemiologiczną. Jest nam bardzo miło, że udział w konkursie wzięli uczniowie ze wszystkich sześciu szkół naszej gminy. Uczestnicy wykazali się wspaniałą znajomością języka angielskiego, w związku z czym było nam niezmiernie przyjemnie nagrodzić ich wysiłek. Za wspaniałe nagrody dziękujemy wydawnictwu Pearson oraz parkowi trampolin Jump World.

Przy okazji, chcemy zachęcić Was do udziału w półkoloniach, które JumpWorld będzie organizował już w to lato :) Park zaprasza na 5 turnusów Wyskakanych Wakacji 2021. Szczegóły pod nr 695 855 558.

A za rok kolejna edycja konkursu, na którą już teraz serdecznie zapraszamy.

Kamila Gromska

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z okazji uczczenia tego dnia, dzieci z grup przedszkolnych wraz z rodzicami wyszły z inicjatywą upiększenia ogrodu szkolnego, poprzez zasadzenie krzewów ozdobnych. Dzięki pomocy pana Mariusza, udało się odpowiednio przygotować stanowisko oraz podłoże pod rośliny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem, aktywnie uczestniczyły w pracach ogrodowych. Wspólne sadzenie było wielkim kształtowaniem świadomości proekologicznych naszych przedszkolaków oraz uświadomienie im, jak ważne jest dbanie o naszą wspólną „Małą Ojczyznę”.

WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!!!

Z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pragniemy zaprosić do obejrzenia krótkiego montażu słowno - muzycznego, w którym przybliżymy okoliczności i znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.

W tym roku to radosne święto narodowe proponujemy spędzić z przepięknymi, polskimi pieśniami i piosenkami historycznymi. W naszym programie zaprezentujemy kilka z nich oraz przybliżamy okoliczności ich powstania. Zapraszamy do wspólnego śpiewania!

Film TUTAJ

Prezentacja TUTAJ

FINALISTKA KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Czekaliśmy na oficjalny dokument i już możemy się chwalić. Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIII Joanna Pawelczyk brała udział w Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty i dzięki dotarciu do najwyższego - wojewódzkiego etapu, uzyskała tytuł finalistki Konkursu Języka Angielskiego i jest pierwszą uczennicą naszej szkoły, której udało się otrzymać ten tytuł. Chcemy zaznaczyć, iż jest to nie lada wyczyn, gdyż poziom tego konkursu jest naprawdę wysoki i wymaga nie tylko świetnej znajomości języka angielskiego (porównywalny z poziomem matury rozszerzonej), lecz także wiedzy na temat krajów anglojęzycznych (w tym roku tematem przewodnim było szkolnictwo i rynek pracy w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych). Ponadto, czasu na przygotowanie było naprawdę niewiele, jednak ciężka praca oraz predyspozycje są kluczem do sukcesu. Asia przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem p. Kamili Gromskiej, która udzielała jej wskazówek, pomagała uporządkować informacje oraz nakierowywała na odpowiednie źródła.

Gratulujemy tak świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

ZBIÓRKA TUSZY

Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza placówka włączyła się do ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej "Wrzuć tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki”.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty informacyjne i odpowiednio oznakowane kartony, do których można wrzucić zużyte tusze z drukarek atramentowych.

Celem kampanii jest edukacja ekologiczna dzieci, a dzięki nim również dorosłych w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży.

Organizator akcji w imieniu dzieci przekazuje do schronisk, wskazanych przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami karmę dla bezdomnych zwierząt.

ZBIERAMY WYŁĄCZNIE TUSZE OD DRUKAREK ATRAMENTOWYCH, NIE TONERY.

Poinformuj swojego wychowawcę o wrzuceniu zużytego tuszu do pudełka, a otrzymasz punkty dodatnie z zachowania.

Osoby odpowiedzialne:

Ewelina Gołąbek

Karolina Dąbrowska

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego po raz szósty organizuje Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas IV-VIII. Z tego tytułu serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich uczniów, którzy wykazują szczególne zainteresowanie językiem angielskim. Konkurs planowany jest na dzień 22.04.2021 r. o godz. 9:00

Szczegóły i regulamin w linku. REGULAMIN TUTAJ

WYNIKI AKCJI EKOPHONE "ODDAJ UŻYWANY TELEFON"

Miło nam poinformować, że mamy już wyniki ogólnopolskiej akcji ekologicznej, która z uwagi na pandemię przesunęła się w czasie. Nasza szkoła otrzymała od firmy EKOPHONE bony sodexo na kwotę 50 zł.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji.

Więcej informacji znajduje się w liście od Organizatora. LIST TUTAJ

„AUTYZM - PomalujMy świat na niebiesko…”

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu, nasza szkoła również włączyła się do tegorocznych obchodów i zaświeciła się na niebiesko. Przewodnie hasło obchodów brzmiało „Zrozumieć Autyzm”. Dobrze wiemy, że każdy z nas jest indywidualnością, ma własne pragnienia i upodobania. Nie ma osób identycznych – różnorodność jest rzeczą naturalną i każdy z nas ma prawo do realizowania swoich planów i marzeń. Dlatego też tego dnia zapalamy się na niebiesko na znak tolerancji dla osób z autyzmem. Tym sposobem chcemy pokazać że różni nas tak niewiele - jeden dodatkowy niepasujący element, który nie ma żadnego znaczenia. To doskonały czas aby poszerzyć świadomość uczniów i wzbogacić ich wiedzę na temat tego zaburzenia. Z tej okazji przygotowałyśmy kilka działań mających na celu przybliżenie tematyki autyzmu. Wszystkie klasy zapoznały się z prezentacją przygotowaną specjalnie z tej okazji, odbyły się również pogadanki dotyczące prezentowanych treści. Dla przedszkolaków przygotowane zostały warsztaty z zabawami integracyjnymi. Najciekawszą częścią okazało się odbijanie pomalowanych na niebiesko paluszków na dużym papierowym sercu, jako znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Dlaczego na niebiesko? Ponieważ to właśnie kolor niebieski jest symbolem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Finał akcji „Zrozumieć autyzm” odbędzie się pod koniec kwietnia, wówczas nastąpi rozstrzygniecie konkursu „AUTYZM – PomalujMY świat na niebiesko”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wzięcie udziału w akcji.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji z obchodów. PREZENTACJA TUTAJ (dostęp dla zalogowanych na szkolne konto Google)

SAINT PATRICK’S DAY

17 marca naszą szkołę odwiedzili przyjaciele z Irlandii, którzy opowiedzieli nam o bardzo ciekawej irlandzkiej tradycji obchodzenia dnia Świętego Patryka. Dowiedzieliśmy się o historii sympatycznego zielonego krasnoludka – Leprechauna, oraz usłyszeliśmy legendę o tym, że na końcu tęczy z pewnością odnajdziemy garnek pełen złota. Poznaliśmy także inne symbole tego święta, takie jak podkowa oraz wszechobecna w tym dniu, zielona koniczynka. Razem z naszymi gośćmi ćwiczyliśmy angielską wymowę oraz zaśpiewaliśmy wesołą piosenkę. Swoją wiedzę na temat St.Patrick’s Day sprawdziliśmy w specjalnym quizie, który odbył się na koniec spotkania w każdej klasie. Wszyscy wypadli świetnie, dlatego każdy otrzymał nagrodę w postaci zielonej koniczynki, za przygotowanie których dziękujemy dzieciom ze świetlicy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Organizatorzy akcji: Monika Kowalczyk, Maria Osowska.

EASTER AROUND THE WORLD

Miło nam poinformować, iż grupa „0” pod opieką p. Magdaleny Dąbrowskiej jest koordynatorem międzynarodowego projektu „Easter around the world” na platformie eTwinning. Współzałożycielem projektu jest p. Agnieszka Podgórska wraz z grupą „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego nr 21 w Radomiu.

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli. W naszym projekcie biorą udział dzieci z Chorwacji, Grecji, Litwy, Rumunii, Włoch i Polski. Założeniami naszego projektu jest wymiana doświadczeń dot. Świąt Wielkanocnych na świecie. Link do strony projektu TUTAJ

„AUTYZM - PomalujMy świat na niebiesko…”

Zapraszamy uczniów klas I - III oraz IV - VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Małęczynie do udziału w konkursie plastycznym. Konkurs jest organizowany z okazji Światowych Dni Świadomości Autyzmu, a jego celem jest kształtowanie tolerancji wśród dzieci i upowszechnienie idei integracji. Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski, stąd też tytuł konkursu.

Regulamin konkursu plastycznego dla klas I - III TUTAJ

Regulamin konkursu plastycznego dla klas IV - VII TUTAJ

ZAPRASZAMY!

REKRUTACJA 2021/2022

Informujemy, że rozpoczyna się procedura rekrutacji dzieci do klasy pierwszej PSP w Małęczynie oraz do oddziału przedszkolnego przy PSP w Małęczynie. Będzie ona prowadzona zgodnie z załączonym harmonogramem.

Wnioski o przyjęcie dziecka, wraz z ewentualnymi dokumentami, należy składać w sekretariacie szkoły lub przysłać na adres mailowy: sekretariatzsom@wp.pl

ZASADY REKRUTACJI I TERMINARZ TUTAJ

ZAPRASZAMY!

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków i uczniów klas I-III to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w czwartek 11 lutego oraz we wtorek 16 lutego, kiedy w naszej szkole odbyły się bale w poszczególnych klasach. Pojawiły się księżniczek, wróżki, rycerze, Spider-mani i wiele, wiele innych postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno! Wszyscy świetnie się bawili przy rytmicznej i skocznej muzyce. Podczas pląsów, było bardzo wesoło oraz kolorowo. Uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy, mimo chwilowego zmęczenia. Nie zabrakło również konkursów, w których uczniowie chętnie uczestniczyli, dopingując się nawzajem. Na koniec zabawy rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Klasowe zabawy przyniosły wiele radości naszym uczniom.

WALENTYNKI

"Należy w imię wielkiej miłości praktykować drobną życzliwość" - Henryk Elzenbeg

"Tylko osoba życzliwa jest naprawdę szczęśliwa"

"Bądź dobry zawsze gdy jest to możliwe a jest to możliwe zawsze" - Dalajlama

W związku z obchodzonymi w niedzielę 14 lutego Walentynkami oraz w nawiązaniu do listopadowego Dnia Życzliwości, który niestety ze względu na zamknięcie szkół nie mógł się odbyć, dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały prace plastyczne i z serdecznymi życzeniami udały się w podróż po salach szkolnych. Naszym przesłaniem było, by serdeczność i życzliwość towarzyszyły każdemy zawsze i wszędzie, bo dzięki takiej postawie świat będzie lepszy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu z naszej wyprawy. FILM TUTAJ (dostęp dla zalogowanych na szkolne konto Google)

nauczyciele świetlicy

KOSMICZNY TYDZIEŃ W ŚWIETLICY

Czy wiesz, że:

 • jeden milion planet takich jak Ziemia mógłby się zmieścić w jednym słońcu, a Słońce jest uważane za gwiazdę tylko średniej wielkośc
 • we wszechświecie jest więcej gwiazd niż ziaren piasku na wszystkich plażach na Ziemi, czyli co najmniej miliard bilionów
 • wielu naukowców uważa, że uderzenie asteroidów spowodowało wymarcie dinozaurów około 65 milionów lat temu
Przez cały miniony tydzień w świetlicy zgłębialiśmy nieprzeniknione tajniki Układu Słonecznego. Zostaliśmy też astronautami i we własnych rakietach wyruszyliśmy na podbój kosmosu...

nauczyciele świetlicy

KARNAWAŁ NA ŚNIEGU

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

w imieniu Samorządu Uczniowskiego zapraszamy do udziału w wyborze najlepszej rzeźby śniegowej. Zdjęcia konkursowe przesyłaliście do wtorku, a dziś macie okazję zdecydować, które powinny otrzymać tytuł zwycięzców.

Wejdźcie linki poniżej (link należy skopiować, dostęp dla zalogowanych na szkolne konto Google):

obejrzyjcie galerię zdjęć

TUTAJ

filmik z ich prezentacją

TUTAJ

i wypełnijcie jednorazową ankietę

TUTAJ

Ankieta aktywna do soboty włącznie.

Ankietę wypełniacie tylko raz zaznaczając od jednego do trzech wybranych zdjęć.

Na każde dzieło można zagłosować tylko raz w jednej ankiecie (2-3 głosy z jednej ankiety na to samo zdjęcie będzie liczone jako jeden).

Ankieta i linki dostępne tylko dla zalogowanych na szkolnym koncie Google.

Ogłoszenie wyników w poniedziałek.

Zapraszamy również na stronę Samorządu Uczniowskiego, gdzie od czasu do czasu publikujemy nasze działania

TUTAJ

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Kochani, przygotowaliśmy dla was zbiór kolęd i życzeń na te nadchądzące Święta Bożego Narodzenia, które możecie podziwiać w prezentacj TUTAJ

Wesołych Świąt!

NIECH DOBRO POWRACA - DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

Serdecznie dziękujemy za wielkie serce, które okazaliście włączając się do bożonarodzeniowych akcji charytatywnych organizowanych i promowanych przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski. Akcje charytatywne prowadzone były w ramach współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej, Urzędem Gminy, GOPS-em i świetlicą środkową w Goździe.

Mogliśmy wesprzeć dwa działania, ponieważ tegoroczna zbiórka była rekordowa pod względem ilości przekazanych przez Was darów. Udało się przygotować i przekazać kilkadziesiąt paczek, w których obok produktów żywnościowych znalazły się środki czystości, zabawki, pomoce szkolne. Z inicjatywą wyszły również wolontariuszki z naszej szkoły, które przygotowały kartki świąteczne z życzeniami dołączonymi do prezentów.

Jesteśmy niesamowicie dumni z faktu, że z naszą szkołą związane są osoby gotowe nieść pomoc nawet w tak trudnych czasach, świadome potrzeb innych ludzi, wrażliwe, serdeczne i o wielkich serca.

Dziękujemy, że jesteście z nami.

W podziękowaniu wysyłamy życzenia wesołych świąt, zdrowia, szczęścia, spokoju i tego, aby dobro, które okazaliście wróciło do Was ze zwielokrotnioną mocą.

Zdjęcia - dary z pierwszej części zbiórki rozpakowane przez elfy z grupy 5-latków oraz warsztaty i kartki świąteczne dołączone do paczek zobaczycie TUTAJ

Wesołych Świąt!

KONKURS "RODZINNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA" ROZSTRZYGNIĘTY

Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. Jury dokonało oceny prac zgodnie z regulaminem i przyznało trzy miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo jutro w sekretariacie szkoły od godziny 9:00 do 13:00 dla wszystkich biorących udział w konkursie do odebrania słodki upominek.

Wszystkie szopki możecie obejrzeć TUTAJ

Serdecznie gratulujemy!

SPRAW, BY CZYJEŚ ŚWIĘTA BYŁY PIĘKNIEJSZE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Urząd Gminy Gózd, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz wiejskie świetlice środowiskowe do 15 grudnia prowadzą charytatywną zbiórkę darów na rzecz osób najbardziej potrzebujących z terenu naszej Gminy. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki świąteczne dla osób starszych, samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Nasza Szkoła włącza się w akcję pomocową oraz informacyjną i zachęca wszystkich do okazania wielkiego serca małym darem.

W dniach 10-15 grudnia (czwartek - wtorek) do przygotowanego w szkole pudełka można przynosić:
 • chemiczne środki czystości,
 • drobne zabawki,
 • artykuły plastyczne i szkolne,
 • artykuły spożywcze (z długim terminem ważności).
Do darów można dołączyć kartki z życzeniami (najlepiej własnoręcznie zrobione) - mały znak, że w święta zapominamy o sporach, a przypominamy sobie o drugim człowieku. Świąteczne życzenia przygotują również wolontariusze Samorządu Uczniowskiego.

Dzielenie się i pomaganie jest postawą godną naśladowania, więc za udział w zbiórce można uzyskać dodatnie punkty z zachowania i uśmiech osoby obdarowanej.

Zebrane w szkole dary zostaną 15 grudnia przekazane do wiejskiej świetlicy środowiskowej w Goździe. Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie Gminy Gózd: www.gozd.pl/ lub na profilu społecznościowym UG: https://tiny.pl/76qgp

Dziękujemy za okazaną pomoc

Samorząd Uczniowski

KOLĘDOWANIE NA EKRANIE

Samorząd Uczniowski, SKCaritas zapraszają do akcji wspólnego, szkolnego śpiewania kolęd w wersji 2020.

Co należy zrobić, by włączyć się do naszej akcji?
 • Wejść w jeden z poniższych linków.
 • Pójdźmy wszyscy do stajenki TUTAJ, Wśród nocnej ciszy - TUTAJ
 • Pobrać podkład muzyczny kolędy przygotowany przez pana Marcina Jarmuża.
 • Nagrać w domu Wasze wykonanie kolędy do wybranego podkładu.
 • Odesłać nagranie na adres mailowy anita@zsomaleczyn.pl do 13.12.2020 r
Dodatkowe informacje:
 • kolędę można również zaśpiewać z domownikami (wtedy nie słychać, kto fałszuje :),
 • może to być tylko wersja audio (dźwięk), ale mile widziane są nagrania video,
 • w nagraniach video można stosować różne przebrania, cyfrowe maski, filtry, efekty itp., zachęcamy do kreatywności,
 • nagranie najlepiej zapisać w formacie mp3, mp4, avi lub wav,
 • najważniejsza jest dobra jakość (głośność i wyrazistość dźwięku),
 • mail oraz plik należy zatytułować „Kolęda - tytuł, imię, nazwisko, klasa ucznia”,
 • zagranie warto zakończyć głośnym „Wesołych świąt!”.
Kolędy będą później udostępnione na stronie szkoły w formie prezentacji lub montażu. Za udział w akcji można otrzymać punkty dodatnie, pozytywne uwagi, oceny z muzyki dla najlepszych wykonawców, dobrą zabawę i szansę na wielką karierę w show biznesie :D Pobawmy się muzyką, stwórzmy świąteczny klimat, spotkajmy się.

Zapraszamy do zabawy!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

“Czy to jutro, czy to dziś - wszystkim jest potrzebny miś”. 25 listopada dzieci w naszej szkole obchodziły światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze i śpiewały piosenki o misiach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, taneczne, plastyczne oraz zabawy z balonami. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Organizator Magdalena Dąbrowska, Małgorzata Pomagalska

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Pandemia sprawiła, że wyjątkowo w tym roku nie mogliśmy spotkać się by wspólnie wspominać wydarzenia 11 listopada 1918 roku gdy Polska odzyskała niepodległość. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której klasa 3a w krótkim programie przypomni nam trudne czasy, od utraty niepodległości, poprzez powstania narodowo-wyzwoleńcze, po szczęśliwy moment odzyskania przez Polaków swego państwa.

Prezentacja multimedialna do wyświetlenia TUTAJ

Maria Osowska

"ŚWIĘTA GODNE, A NIE GŁODNE"

"Święta godne, a nie głodne" - w imieniu Szkolnego Koła Caritas zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności pod tym właśnie hasłem.

Prosimy o włączenie się do akcji i przyniesienie do szkoły produktów żywnościowych z długą datą ważności (np. konserwy, mąki, kasze, makarony, słodycze itp.). Można je zostawiać w szkole w specjalnie przygotowanym pudełku ustawionym przy sekretariacie.

Za udział w zbiórce podziękujemy punktami dodatnimi (warunek otrzymania punktów: dołączenie do przyniesionych produktów karteczki z imieniem, nazwiskiem i klasą ucznia).

Zbiórka jest prowadzona od 26.11.2020 r. do 10.12.2020 r. Zebrane produkty zostaną przekazane do Diecezjalnego Caritas i dalej w paczkach do osób potrzebujących z naszego regionu.

Dary można również zostawiać w sklepach na terenie Radomia, w których przy kasach ustawione będą specjalne kosze z logo organizacji pomocowych: Caritas, Banku Żywności lub Szlachetnej Paczka. Inne informacje oraz linki można znaleźć w witrynie SK Caritas (dostęp po zalogowaniu na konto szkolne GSuit): TUTAJ

lub TUTAJ

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ,

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Prezentacja multimedialna do wyświetlenia TUTAJ

KONKURS "ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji ekologicznej pod hasłem „Oddaj używany telefon komórkowy”

Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem akcji jest promocja zachowań i postaw proekologicznych polegających na zbieraniu używanych, starych i niepotrzebnych telefonów komórkowych.

Telefony komórkowe należy zapakować do foliowego worka wraz z kartką zawierającą dane ucznia (imię, nazwisko, klasa do której uczęszcza).

Termin zbiórki telefonów: 14 - 18 grudnia 2020 r. Uczniowie zostaną nagrodzeni punktami dodatnimi z zachowania, ale jako cała społeczność szkolna walczymy o nagrody dla szkoły.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 stycznia 2021 r.

Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Osoby odpowiedzialne: Ewelina Gołąbek, Karolina Dąbrowska

Szczegółowy regulamin TUTAJ

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w foto-galerii na internetowej stronie naszej szkoły.

Zachęcamy do udziału w konkursie

JAK ZOSTAĆ EKOBOHATEREM? PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

W trosce o środowisko, w którym żyjemy, w naszej szkole odbyły się zajęcia uczące, w jaki sposób odpowiedzialnie postępować z odpadami. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo segregować odpady, dlaczego jest to ważne, a także jakie konsekwencje niesie ze sobą zaśmiecanie środowiska. Uczniowie zapoznali się także z takimi pojęciami jak: recykling, sortowanie, kompostownik.

Dzięki materiałom przekazanym przez Okasanę Stępień z gminnej świetlicy w Kłonowie i w Kłonówku, uczniowie mogli zobaczyć przedmioty wykonane z surowców wtórnych i z tworzyw biodegradowalnych, którymi można zastąpić przedmioty wykonane z plastiku.

Była to dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja przyrody. Segregacja odpadów przynosi wymierne korzyści dla nas wszystkich. Kiedy wrzucamy do niebieskiego kosza na śmieci papier i tekturę, ratujemy lasy przed wycinką. 59 kg makulatury ratuje 1 drzewo, natomiast 1 szklana butelka to 4 godziny oświetlenia żarówką, a 35 butelek typu PET to 1 nowy polar.

Pamiętajmy, że segregacja się opłaca, liczby mówią same za siebie.

Organizator Ewelina Gołąbek

KONKURS "RODZINNA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie bożonarodzeniowym. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest propagowanie lokalnego folkloru, poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Bożego Narodzenia.

Termin dostarczenia zdjęć wykonanych szopek: 15 grudnia 2020.

Szczegółowy regulamin TUTAJ

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w foto-galerii na internetowej stronie naszej szkoły.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy wspaniałej pracy twórczej w gronie rodziny!

AKCJA "POD BIAŁO-CZERWONĄ"

Zakup masztów i flag dla każdej z gmin

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną", realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku - w szczególności wśród młodego pokolenia. Zachęcamy do tego, aby również nasza szkoła stała się częścią tego wielkiego historycznego przedsięwzięcia.

W jaki sposób wziąć udział w projekcie?

Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiedniąliczbę głosów poparcia online, dlatego też prosimy uczniów, nauczycieli i rodziców o możliwość oddania głosów.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem: TUTAJ

Każdy mieszkaniec gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę. W najbliższych dniach dostępna będzie również interaktywna mapa, za pomocą której można na bieżąco sprawdzać liczbę głosów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

WESPRZYJ NASZĄ GMINĘ I SPISZ GOSPODARSTWO ROLNE!

Wesprzyj naszą gminę i spisz gospodarstwo rolne!Rolnicy z naszej gminy, liczymy na Was! Jeśli wszyscy weźmiecie udział w Powszechnym Spisie Rolnym, to mamy ogromną szansę na atrakcyjne nagrody dla naszych przedszkoli i szkół! Więcej szczegółów w linku: TUTAJ

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków obcych. Z tej okazji na lekcjach angielskiego i niemieckiego, Uczniowie uczyli się powitań w innych językach, a także wysłuchali piosenki „Mam tę moc”, w 25 językach świata. W parach uczniowie rozwiązywali quizy, a także grali w gry leksykalne. Na koniec klasa 4 wykonała prace plastyczne, na temat wybranego kraju. To były bardzo interesujące lekcje!

Organizatorzy nauczyciele języków obcych: Kamila Gromska, Anna Gregorczyk, Monika Kowalczyk.

POWSZECHNY SPIS ROLNY

Prosimy o zapoznanie się z informacją na plakacie.

ZASADY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII

Prosimy o zapoznanie się z informacją odnośnie zasad funkcjonowania szkoły w czasie epidemii. Link: TUTAJ

PODRĘCZNIKI DO RELIGII

Tytuły podręczników do religii dla pięciolatków, sześciolatków (zerówka) i klasy pierwszej (szczególnie proszę zwrócić uwagę na klasę pierwszą- nowy podręcznik, ale w księgarniach są dostępne także starsze wydania- proszę kupować nowy podręcznik). Link: TUTAJ

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Informujemy, że dnia 1 września rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 odbędzie się według następującego porządku:

.

- godz. 9:30 - klasy IV-VIII;

- godz. 10:30 - grupy 5- i 6-latków oraz klasy I-III.

Jeżeli pogoda na to pozwoli, spotykamy się na placu przed szkołą. Zalecamy, aby uczniowie i rodzice podczas tego wydarzenia mieli zasłonięte usta oraz nos.

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego zostanie odprawiona o godz. 8:00.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE SZKOŁY

Prosimy o zapoznanie się z informacją odnośnie sprawozdania finansowego szkoły. Link: TUTAJ

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W tym roku kończymy rok szkolny inaczej niż zwykle. Nie możemy spotkać się jak zawsze na sali gimnastycznej, odśpiewać uroczyście hymnu, zobaczyć jak uczniowie odbierają świadectwa. Gratulujemy Wam wszystkim, Drodzy Uczniowie, że tak dzielnie pracowaliście podczas zdalnego nauczania. Oby te wakacje były dla Was czasem odpoczynku i wytchnienia. Nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w edukowanie młodego pokolenia. Pracownikom szkoły dziękujemy za ciężką pracę, a rodzicom za całoroczną współpracę. Wszystkim życzymy udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji. KLIK TUTAJ

TUTAJ