Wydarzenia - 2018/2019

WRZESIEŃ

PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Od 3 września ruszył międzynarodowy projekt edukacyjny pt. "Piękna Nasza Polska Cała." W projekcie bierze udział klasa 1b wraz z wychowawcą p. Martą Molendowską.Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków - 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Temat, jakże ważny i poważny. Wiek wczesnoszkolny to właściwy czas na rozbudzanie w dziecku świadomości kim jest i skąd pochodzi. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycję Polski. W ramach projektu dzieci będą miały okazję dokładniej poznać historię naszego państwa, tradycje, obrzędy ludowe z różnych regionów Polski. Jest to również wspaniała okazja do poznania tańców ludowych i potraw regionalnych. Uczestnictwo w projekcie edukacyjnym " Piękna Nasza Polska Cała" wzmocni poczucie radości i dumy z bycia Polakiem

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Dnia 26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. Celem tego międzynarodowego święta jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie naszej szkoły doskonale przygotowali się do tego dnia - wykonali piękne plakaty prezentujące zalety uczenia się języków. Inni uczniowie zaprojektowali specjalne koszulki, na których przedstawili swoje grafiki związane z nauką języków, a następnie dumnie przechadzali się w nich korytarzami szkoły. Swoje koszulki miały też nauczycielki języków angielskiego i niemieckiego - Kamila Gromska, Maria Orzechowska i Anna Gregorczyk, które były pomysłodawczyniami tego przedsięwzięcia. Pod ich kierunkiem uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zapoznali swoje koleżanki i kolegów z tajnikami efektywnego uczenia się języków. Następnie wszyscy uczniowie z klas IV - VIII SP i III gimnazjum rozwiązali specjalny test, dzięki któremu poznali dominujący u nich styl uczenia się - wzrokowiec, słuchowiec lub kinestetyk. Po wykonanym teście mogli podejść do odpowiedniego stanowiska i otrzymać "kieszonkową" wersję podpowiedzi dotyczących uczenia się zgodnie ze swoim stylem. Wszyscy uczniowie bardzo zaangażowali się, dzięki czemu było dużo dobrej zabawy i interakcji - i o to właśnie chodziło :) Zachęcamy wszystkich do uczenia się języków, także poza szkołą. Słuchajcie muzyki, oglądajcie filmy, próbujcie rozmawiać z obcokrajowcami i przełamujcie bariery - to na pewno zaowocuje :)

CZYTANIE NARODOWE 2018

Dnia 26 września w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach akcji "Czytanie Narodowe". Pani Mariola Piątkowska oraz przedstawiciele każdej z klas IV-VI czytali dla uczniów naszej szkoły fragment lektury pt.: "Przedwiośnie".W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości prezydent Polski, Andrzej Duda, zaprosił Polaków do Narodowego Czytania Przedwiośnia. Lektura tej pięknej i mądrej książki ma pomóc nam przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, jest też formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

PAŹDZIERNIK

SPOTKANIE Z ZAPAŚNIKAMI

Dnia 11 października, z inicjatywy pani Agnieszki Wójcickiej ze Straży Miejskiej w Radomiu, naszą szkołę odwiedzili radomscy zapaśnicy. Jednym z nich był Daniel Rutkowski, który na swoim koncie ma wiele osiągnięć, także w dyscyplinie MMA. Wizyta tych zawodników miała na celu pokazanie młodym ludziom z klas VIII i 3 gimnazjum, że w życiu bardzo ważne jest posiadanie pasji. Poświęcenie się jakiemuś hobby ma pozytywny wpływ na rozwój człowieka, gdyż spędzając czas na rozwijaniu swoich zainteresowań młodzież nie myśli o przesiadywaniu przed komputerem czy używkach. Uczniom bardzo podobała się wizyta, a niektórzy z nich poznali namiastkę zapasów od strony praktycznej.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w naszej szkole. W tym roku miało ono miejsce 12 października 2018 roku. Podczas ceremonii pierwszoklasiści, w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców, wychowawców i zaproszonych gości na czele z Wójtem Gminy Gózd Panem Pawłem Dziewitem złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor szkoły Pani Jolanta Zięba dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz prezenty. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie wzbudzając zachwyt wśród zgromadzonej publiczności. Po wręczeniu prezentów dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w naszej szkole. W tym roku miało ono miejsce 12 października 2018 roku. Podczas ceremonii pierwszoklasiści, w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców, wychowawców i zaproszonych gości na czele z Wójtem Gminy Gózd Panem Pawłem Dziewitem złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Dyrektor szkoły Pani Jolanta Zięba dokonała aktu pasowania na ucznia, a wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz prezenty. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie wzbudzając zachwyt wśród zgromadzonej publiczności. Po wręczeniu prezentów dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

TEATRZYK Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Dnia 15 października nasza szkoła gościła teatr TAK, którego aktorzy wystąpili w dwóch przedstawieniach. Obydwa spektakle zawierały elementy języka angielskiego, dzięki czemu nawet najmłodsi uczniowie mieli szansę nauczyć się angielskich słówek. Oprócz korzyści edukacyjnych, uczniowie otrzymali dużą dawkę śmiechu i dobrej zabawy. Bardzo interesujące było także to, że przedstawienia miały charakter interaktywny i angażowały widownię. Liczymy, że aktorzy teatru TAK jeszcze nas kiedyś odwiedzą i zapewnią jeszcze więcej rozrywki :)

LISTOPAD

PAMIĘTAMY O BOHATERACH

Uczniowie naszej szkoły kultywując tradycję listopadowej pamięci o tych, którzy odeszli, jak co roku wyruszyli pod pomnik białoruskich lotników. Zapalając białe i czerwone znicze w miejscu upamiętniającym poświęcenie i tragiczną śmierć pilotów, przedstawiciele szkoły w Małęczynie oddali hołd bohaterom, którzy ponad własne życie postawili życie innych. To wyraz nie tylko naszej pamięci, ale i szacunku dla wspaniałej postawy tych ludzi.

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody upamiętniające setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nauczyciele oraz uczniowie przygotowali montaż słowno muzyczny na cześć tamtych wydarzeń. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego i uroczystego dnia.

WYCIECZKA DO PIEKARNI

Dnia 13.11.2018 r. uczniowie klas 0a i 0b wraz z wychowawcami wybrali się do piekarni „Gajda” w Radomiu. Podczas tej wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Obserwowały pracę urządzeń służących do wyrobu chleba, jak również zobaczyły piec, w którym wypieka się pieczywo. Na początku weszliśmy do pomieszczenia, w którym znajdowały się maszyny do wyrobu ciasta chlebowego. Nasz przewodnik - pracownik piekarni dokładnie opowiedział nam, do czego służą poszczególne urządzenia. Mogliśmy też zapoznać się tam z kolejnymi etapami wypieku chleba. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem i wielkie łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach ogromny piec oraz lodówka. Dowiedzieliśmy się w jakiej temperaturze i w jakim czasie pieczony jest chleb. Dzieci miały również możliwość uformowania z ciasta różnych kształtów. Na koniec zostały poczęstowane pysznymi ciasteczkami.

CZYTANIE NARODOWE KLAS 0-III

Dnia 19 listopada 2018 r. w ramach akcji "Czytanie Narodowe" uczniowie klas starszych odczytali młodszym koleżankom i kolegom fragmenty "Przedwiośnia" S. Żeromskiego. Inicjatorami tego przedsięwzięcia były pani Mariola Piątkowska i pani Magdalena Dąbrowska.

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to dzień bardzo szczególny, który ma nam uświadomić, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali się do tego dnia bardzo solidnie. W dniu 21 listopada dzieci klas 0-III przygotowały drzewka życzliwości, wspólnie bawiły się podczas zabaw integracyjnych oraz wykonały laurki życzliwości, którymi się wymienili. Natomiast starsi uczniowie wysyłali sobie wzajemnie miłe słowa za pomocą Poczty Życzliwości. Podczas godzin z wychowawcą przeprowadzono zajęcia podkreślające cechy człowieka życzliwego oraz promujące przyjazne zachowania.

Obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień sprzyjają integracji społeczności klasowej i szkolnej, jest to wspaniała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Mamy nadzieję, że życzliwość z tego dnia będzie kontynuowana w następnych dniach, tygodniach, miesiącach życzliwości.

Organizatorami szkolnej kampanii były panie: Ewelina Żaczek, Magdalena Dąbrowska, Ewelina Gołąbek oraz Karolina Dąbrowska. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i kreatywność. Życzymy uśmiechu na co dzień.

GRUDZIEŃ

KIERMASZ OZDÓB I STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH

Święta tuż tuż… Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, w którym działanie dla dobra drugiego człowieka i chęć niesienia pomocy pozwalają nam spełniać dobre uczynki. W związku z tym zapraszamy na KIERMASZ OZDÓB I STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH, który odbędzie się 4.12.2018 (wtorek) na placu przed Urzędem Gminy w Goździe w godzinach 10.00-12.00. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na cele szkolnego koła Caritas.

KONKURS NA BOMBKĘ ŚWIĄTECZNĄ

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie na bombkę. Ozdoby, które wzięły udział w konkursie są piękne, wykonane z największą dbałością o detale. Jesteśmy dumni z tego, że mamy w naszym gronie tak utalentowanych uczniów. Część prac zawisła na choince przed Urzędem gminy w Goździe, kolejne ozdobią choinki szkolne.

JASEŁKA

Tegoroczne jasełka przygotowane przez uczniów klasy IIIb gimnazjum przy wsparciu kolegów z klasy IIIa i VIIIb były niezwykłym wydarzeniem. Pod kierownictwem pani Barbary Kaczmarczyk młodzież przedstawiła tym razem nieco uwspółcześnioną wersję opowieści o narodzinach Jezusa.

Nasi wybitni aktorzy z humorem, rozmachem, niebywałymi umiejętnościami improwizacji po zapomnieniu kwestii, ale i z odpowiednią dozą powagi przenieśli widzów w świat betlejemskiej szopki, świętej rodziny i nieco roztrzepanych aniołów. Nad ich bezpieczeństwem czuwali pastuszkowie – tajni agenci rywalizujący z trzema królami. Ich misją stało się uchronienie Dzieciątka przed okrutnym Herodem i jego Hetmanem. Nie zabrakło też sił nieczystych, które w osobie diabła – Łobuziary, jego dzieci i Śmierci pokazały, co czeka zatwardziałych grzeszników. Całość dodatkowo ubogacił występ solistów i chóru, który pod kierownictwem pana Marcina Jarmuża z roku na rok staje się coraz lepszy i zapewnia oprawę muzyczną na wysokim poziomie. Zapewniamy, że takiej oprawy, fabuły i obsady nie powstydziłyby się hollywoodzkie produkcje.

W imieniu aktorów i organizatorów dziękujemy wszystkim widzom za przybycie i gorące brawa, a także za wsparcie podczas przygotowania przedstawienia. Do zobaczenia na kolejnym występie.

KONKURS O BERLINIE

Bardzo dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w konkursie na najładnieszego lapbooka o Berlinie. Wykazali się oni pomysłowością i starannością projektując i wykonując swoje prace. Lapbooki wystawione zostały w bibliotece szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia.

STYCZEŃ

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W Szkole Podstawowej w Małęczynie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W dniach 21.01 – 25.01.2019 r. odbyły się spotkania z dziadkami poszczególnych klas. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek.

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W dniach 23 i 24. 01. 2019r w naszej szkolnej bibliotece odbyło się pasowanie uczniów kl. Ia i Ib na czytelników. Dzieci po rozwiązaniu kilku zagadek, dotyczących czytanych wcześniej w klasie baśni, zostały pasowane przez bibliotekarkę p. Piątkowską, na czytelników. Wszystkie dzieci mogły na ferie wypożyczyć pierwsze książeczki.

RZUCAM WSZYSTKO I CZYTAM

W ramach projektu czytelniczego „Wkręceni w czytanie” w dniu 25. 01. 2019r w szkole przeprowadzono akcję czytelniczą pod hasłem „Rzucam wszystko i czytam”. W ramach tej akcji w wyznaczonym dniu o wyznaczonej godzinie (w tym przypadku o 1210) wszyscy nauczyciele czytali fragment książki ze swojego dzieciństwa. Koordynatorem tej akcji była p. M. Piątkowska.

LUTY

WKRĘCENI W CZYTANIE

W ramach projektu we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu „Wkręceni w czytanie”: Uczniowie kl. VI pod kierunkiem pani Marii Orzechowskiej wykonali Lapbooki – Informatory o Polsce w języku angielskim. Uczniowie pracowali w grupach i wykonali pięć Lapbooków na temat pięciu regionów naszej ojczyzny.

Uczniowie kl. VII pod przewodnictwem pani Anity Stankowskiej wykonali Sleeveface – fotografie osoby z wkomponowaną okładką książki.

Uczniowie kl. VIIIa i VIIIb brali udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Pedagogicznej na temat: „Specyfika pracy Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu” przygotowanej na zasadzie Escape room.

Uczniowie klas IVa, IVb i IVc uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez panią Agnieszkę Krzyczkowską z Biblioteki Pedagogicznej, która przedstawiła dzieciom „Legendę o Skarbniku” w teatrze obrazkowym „ Kamishibai”.

Przeprowadzona została akcja pod hasłem: „Rzucam wszystko i czytam” polegająca na tym, że w wyznaczonym dniu, o wyznaczonej godzinie wszyscy nauczyciele na swoich lekcjach przez 10 min czytali uczniom fragment ulubionej książki ze swojego dzieciństwa.

MARZEC

WARSZTATY WIELKANOCNE

Kolejny raz grupa uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas pokazała na co ich stać. Pod czujnym okiem pani Barbary Kaczmarczyk nasi wolontariusze w czasie ferii brali udział w warsztatach plastycznych, gdzie tym razem uczyli się, jak przygotowywać króliczki z sianka oraz artystycznie zdobić różnego typu wypieki. Chociaż zadanie wcale nie było proste, a pani Basia okazała się wymagającą instruktorką, to trzeba przyznać, że efekty pracy młodych artystów przeszły oczekiwania. Zarówno siankowe zwierzaczki jak i lukrowane serduszka wzbudzały olbrzymie zainteresowanie i niejednokrotnie zazdrość. Nic dziwnego. Nasze uszaki, mogą być doskonałą ozdobą podczas zbliżających się świąt wielkanocnych, a kuszącymi pierniczkami już niedługo będzie można obdarować walentynkowego wybrańca lub wybrankę.

V GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Dnia 14.03.2019 r. już po raz piąty spotkaliśmy się z uczniami ze szkół naszej Gminy i ich nauczycielami na konkursie języka angielskiego dla klas IV-VII. Konkurs ten co rok przyciąga uczniów szczególnie uzdolnionych językowo. Udział w nim pozwala poznać mocne strony uczniów, daje im satysfakcję i motywację do dalszego zgłębiania wiedzy, pozwala zaprezentować umiejętności na szerszym forum. Jak co roku uczniowie walczyli nie tylko o wspaniałe nagrody dla siebie i dla swojej szkoły, lecz również o uznanie wśród uczniów z różnych szkoł i nauczycieli. Łatwo nie było, gdyż poziom był bardzo wysoki. W tym miejscu pragniemy podzielić się wspaniałą wiadomością - na 6 osób startujących z naszej szkoły aż 5 zajęło wysokie miejsca. Napawa nas to ogromną dumą i radością. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz ich cudownym, pełnym pasji nauczycielom - bez nich sukces nie zostałby osiągnięty. Zapraszamy już za rok :)

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 28.03.2019 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski "Przyroda w poezji polskiej". Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół naszej gminy. Wysłuchano wielu pięknych recytacji. Podziwiano techniki wygłaszania utworów poetyckich, warsztat aktorski i umiejętności interpretacji. Występy artystów oceniało jury w składzie: pani Irena Pieniążek – aktorka Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, pani dyrektor Jolanta Zięba i pani Lidia Walczyk. Wiersze były ciekawe i poziom recytacji bardzo wysoki.Wszyscy uczestnicy konkursu w ramach podziękowań otrzymali dyplomy i słodki upominek. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

KWIECIEŃ

KONKURS NA GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ "KOMPUTEROWA PISANKA"

W okresie przedświątecznym w naszej szkole został zorganizowany konkurs na pisankę komputerową. Wzięło w nim udział 46 uczniów z klas I-III. Celem konkursu było kultywowanie tradycji świątecznych związanych z Wielkanocą, rozwijanie zainteresowań plastycznych oraz informatycznych. Prace wykonywane były samodzielnie przez dzieci na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali także z pomocy nauczyciela świetlicy w doskonaleniu obsługi edytora graficznego -Paint. Wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu pisanek. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim chętnym za udział w konkursie. Organizatorzy Magdalena Szczęsna i Malwina Wosztyl

MAJ

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia o godzinie 11:40 na sali gimnastycznej ZSO w Małęczynie odbyło się przedstawienie z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W akademii uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami. Celem tej uroczystości było przypomnienie, jaką rolę w historii naszego państwa odegrał dzień 3 maja 1971 roku, która była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Bożyk przygotowali dekoracje i ciekawy program artystyczny. Głównym elementem dekoracji były puzzle zrobione z kopii obrazu Jana Matejki pod tytułem „Konstytucja 3 maja 1791 roku”. Uczniowie przedstawili bardzo ciekawą scenkę, w której wytłumaczono widzom, czym jest konstytucja i dlaczego jest tak ważna. W wydarzeniu udział brał także chór szkolny, ja zwykle świetnie przygotowany przez pana Marcina Jarmuża. Na koniec uroczystości ogłoszono wyniki konkursu, polegającego na uzbieraniu wszystkich stron konstytucji, które były rozmieszczone w różnych miejscach naszej szkoły. Ostatecznie wygrała klasa VA.

MARATON "ŻYJ ZDROWO"

Dnia 12 maja w naszej szkole odbył się Maraton Zdrowia, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Celem akcji jest popularyzowanie wśród uczniów zdrowego i racjonalnego odżywiania o czym opowiedziała, podczas spotkania 7. 05. 2019r. z uczniami naszej szkoły, pani dietetyk. Warzywnym bohaterem tegorocznego Maratonu Zdrowia była kapusta, która jest doskonałym źródłem zdrowia. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w wierszu J. Brzechwy „Na straganie”, świetnie się bawili podczas ćwiczeń gimnastycznych do piosenki „Jarzynowa gimnastyka” oraz wykazali się niesamowitym talentem kulinarnym przygotowując smaczne surówki, soki i koktajle warzywne. Na zakończenie powołane spośród rodziców jury z panią dyrektor na czele dokonało oceny przygotowanych potraw. Następnie przyszedł czas na degustację. Każdy mógł spróbować coś zdrowego. Wszyscy uczestnicy doskonale się zaprezentowali. Przez cały czas panowała świetna atmosfera. Wspaniałe stroje i kolorowe dekoracje dodawały uroku występom dzieci. Mamy nadzieję, iż podjęte działania skłoniły wszystkich do refleksji nad własnym zdrowiem i wpłynęły pozytywnie na zmianę stylu życia, a w szczególności nawyków żywieniowych. Akcję zamknęło spotkanie uczniów grup przedszkolnych ze sportowcem – biegaczem i maratończykiem panem Kamilem. Dzieci dowiedziały się jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać sportowcem. Następnie w sali gimnastycznej pod okiem specjalisty rozgrzały się i pobiegały. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Najwytrwalszych zawodników nagrodził pan Kamil dodatkowymi medalami. Nasi najmłodsi uczniowie wrócili na zajęcia zmęczeni ale z uśmiechami na twarzach.

PREZENTACJE WOKALNE KLAS "0"

Dnia 30.05 2019 roku w PSP w Małęczynie odbyły się XXI Gminne Prezentacje Wokalne klas 0, na których prezentowały się najmłodsze dzieci ze wszystkich szkół terenu gminy Gózd. W tegorocznej imprezie widownia podziwiała 14 wyjątkowo uroczych wystąpień. Zespoły dziecięce pod kierunkiem swoich nauczycielek, świetnie zaśpiewały przygotowane piosenki, nie obyło się również bez tańca. Miło było nie tylko posłuchać ale i popatrzeć na dzieci, które pięknie się prezentowały w kolorowych strojach . Młodych artystów do prezentacji piosenek motywowali zaproszeni goście, rodzice, wychowawcy, koledzy i koleżanki. Dyrektor szkoły pani Jolanta Zięba wręczyła wszystkim występującym upominki oraz dyplomy. Następnie podziękowała uczestnikom i organizatorom imprezy oraz zaprosiła na kolejne spotkanie za rok.

CZERWIEC

DZIAŁANIA SZKOŁY PODJĘTE W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA UCZNIÓW

Szanowni Rodzice,

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z działaniami szkoły, jakie zostały podjęte w roku 2018/2019 w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniów/dzieci na terenie placówki. Dokument zawierający ww. działania znajdziecie Państwo klikając w link: TUTAJ

FESTYN RODZINNY

Było coś dla ducha i coś dla ciała, na poważnie i na wesoło, muzycznie i sportowo, słonecznie i rodzinnie. W skrócie taki był festyn rodzinny zorganizowany pierwszego czerwca w PSP w Małęczynie.Trudno już teraz zliczyć, który to raz spotykamy się na tym wielkim wydarzeniu w naszej szkole. Organizowany z okazji Dnia Dziecka, gromadził na wspólnej zabawie zawsze tłumy dzieci, ich rodziców oraz gości z Małęczyna i okolic. Za każdym razem mogliśmy się pochwalić czymś nowym i ciekawym – oczywiście w tym roku również. Obecni na festynie mieli w czym wybierać.

Już z daleka przybywających nęciły cudowne zapachy pyszności, przygotowanych przez uczniów i ich rodziców. Na suto zastawionych stoiskach z jedzeniem można było skosztować fantastycznych zapiekanek i frytek, do tego kusiła po mistrzowsku przygotowana pizza. Na amatorów słodkości czekały stoły pełne ciast, babeczek, gofrów i lodów, których nie powstydziliby się mistrzowie cukiernictwa. Były też oczywiście zdrowe przekąski, dla dbających o linię i pyszne naturalne napoje dla ochłody. Prawdziwa uczta dla łasuchów.

Dla spragnionych emocji przygotowano kilka atrakcji. Przede wszystkim mogli oni obejrzeć występy naszych uczniów. Z nich jesteśmy szczególnie dumni, bo nie ma co ukrywać, uczniowie naszej placówki są bardzo utalentowani. Śpiew, taniec, krótkie przedstawienia odgrywane na profesjonalnej scenie w cieniu szkolnych drzew, uprzyjemniały czas po obfitym posiłku i pozwalały się zrelaksować. Widząc miny niektórych gości, można stwierdzić, że poczuli klimat wakacyjnych wyjazdów i słodkiego leniuchowania.

Preferujący bardziej aktywny sposób spędzania czasu, mogli skorzystać z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni, wziąć udział w zawodach na torze przeszkód, poćwiczyć z członkami drużyny rugby, wydoić krowę!!! (nie, nie była prawdziwa, ale mleko owszem), obejrzeć radiowóz policyjny i wóz strażacki (oczywiście z obowiązkowym oblaniem wodą, z którego przywileju skorzystała duża część uczniów). Można też było zadbać o urodę. Na specjalnym stoisku światowej klasy stylistki przygotowywały makijaże i ekstrawaganckie fryzury. Pod koniec, dla szczególnie wytrwałych, został rozegrany mecz młodzież kontra dorośli. Zacięta walka zakończyła się zwycięstwem drużyny ojców, którzy tym razem nie byli zbyt pobłażliwi w stosunku do swoich pociech.

Tak w dużym skrócie prezentował się nasz festyn. Przygotowany z wielkim zaangażowaniem naszych uzdolnionych uczniów, ich fantastycznych rodziców i mnóstwa osób, którzy włączyli się w jego organizacje. Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i organizatorom. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, bez których niemożliwe byłoby zapewnienie nagród dla uczestników wielu konkurencji i rozgrywek. Dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady Gminy Gózd, Marcinowi Linowskiemu, który ufundował główną nagrodę w postaci tabletu, jak również sklepowi Bike Moto z Radomia za nagrodę w postaci roweru. Pozostałymi sponsorami festynu byli:

Rada GMINY GÓZD

Kino HELIOS Radom

Sala Zabaw TIK TAK

Sala Zabaw HULA PARK

Sala Zabaw KRAINA MARZEŃ

Kręgielnia PLATINIUM

Park Trampolin SKY JUMP

Park Trampolin JUMP WORLD

Centrum Iluzji TRICKORAMA

Centrum Wspinaczkowe GROTA

Park Rozrywki JURAPARK Bałtów

Park Rozrywki MAGICZNE OGRODY

Pizzeria VASTO z Klwatki Królewskiej

Producent Mebli A.S.MEBLE Agnieszka Skrok

Restauracja KFC Radom Słowackiego

Centrum Nauki ATOM

Park Linowy GEKON

Agencja Ubezpieczeń WOSZTYL Radom

Mini Delikatesy PAWEX

Skład Budowlany BAIKA Dachy

Usługi Florystyczne WIĄZANKOWO Agnieszka Skrok

Pizzeria PIZZA NA WYPASIE Radom

Drużyna Rugby KACZORY Radom

Do zobaczenia na kolejnym festynie :)

SPRAWOZDANIE Z PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Rok szkolny zbliża się ku końcowi. Nadszedł czas podsumowania naszych wyników nie tylko w nauce. Również my, członkowie Samorządu Uczniowskiego, uważnie przyjrzeliśmy się naszym tegorocznym działaniom i osiągnięciom. Jak się okazało, pomimo że ten rok był dość zwariowany, to udało nam się zrobić naprawdę dużo. Mamy czym się pochwalić, zwłaszcza, że do realizacji naszych pomysłów włączyliśmy wszystkich uczniów. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do naszego skróconego sprawozdania i sami się przekonajcie. Na pewno wzięliście udział, współorganizowaliście, wspomagaliście lub przynajmniej obserwowali wiele z naszych akcji. Dziękujemy Wam za ten rok, a po wakacjach zapraszamy do współpracy.

Samorząd Uczniowski

link do sprawozdania: TUTAJ