Wydarzenia - 2011/2012

PAŹDZIERNIK


Dnia 25 października o godz. 1200 w naszej szkole miało miejsce ważne wydarzenie w życiu najmłodszych uczniów - Ślubowanie Pierwszoklasistów. Uczniowie obu klas pierwszych wraz z wychowawczyniami p. Jolantą Ziębą i p. Krystyną Stachurską oraz Radą Rodziców przygotowali i zaprezentowali przedstawienie pt. "Pinokio idzie do szkoły". Mali artyści z ogromnym przejęciem recytowali wiersze, odgrywali scenki i śpiewali piosenki. W trakcie uroczystości Dyrektor ZSO w Małęczynie p. Robert Wierzbicki dokonał pasowania wszystkich uczniów. Dzieci otrzymały prezenty w postaci książki, dyplomu, legitymacji szkolnej oraz dwie tablice.
Rodzice bardzo dumni ze swoich pociech przygotowali dla nich upominki oraz słodki poczęstunek z niespodzianką. Miłym akcentem była też wspólna zabawa z rodzicami przy dźwiękach muzyki.

P. Krystyna Stachurska


LISTOPAD


Dnia 14 listopada 2011 roku w naszej szkole odbył się apel. Był on związany ze Świętem Niepodległości Narodowej. Przygotowała go pani Jolanta Tomczyk z uczniami klas V b, VI szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum. W przedstawionej inscenizacji na naszych oczach Polska straciła niepodległość na 123 lata, a następnie nasi rodacy walczyli o wolność w powstaniach narodowych i na frontach I wojny światowej. Byliśmy wreszcie świadkami zerwania więzów niewoli i odzyskania niepodległości. Chór szkolny przygotowany przez p. M.Jarmuża budował nastrój tych tragicznych a zarazem wzniosłych wydarzeń, śpiewając piękne, wzruszające zawsze pieśni żołnierskie. Ta żywa lekcja historii była bardzo ciekawa.

Daria M. i Julia W.


GRUDZIEŃ


Jedną z wielu tradycji kultywowanych w naszej szkole jest wystawianie przedstawień bożonarodzeniowych. W tym roku w biblijnych bohaterów wcieliły się dzieci z klas drugich i pod bacznym okiem swych wychowawczyń, p. L.Walczyk i p. B.Linowskiej ora p. A.Wierzgały przygotowały wspaniałe jasełka. Inscenizacji towarzyszył anielski śpiew kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. M.Jarmuża. Przedstawienie i kolędy oraz życzenia wyrażone przez Pana Dyrektora wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Życzymy wszystkim spokoju i radości w nadchodzącym czasie oraz jak najwięcej chwil, które łączą.


MARZEC


Wiosna wróciła! Wszystko to dzięki uczniom naszej szkoły, którzy 23 marca przygotowali jej wspaniałe powitanie. Zgodnie z coroczną tradycją obchody pierwszego Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od promocji ekologii w „Odpadowym Pokazie Mody”. Uczestniczący w nim uczniowie przedstawili własne stroje stworzone z odpadów domowych. Ich kreatywność jak zwykle zaskoczyła i zachwyciła. Wybór dla jury był trudny, dlatego pojawiło się aż pięciu finalistów: I miejsce – Kacper P. II miejsce – Ola i Weronika B. III miejsce – Dominika M., Karolina K. oraz Daria M. W wyborach Miss Wiosny bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia W. Wspaniale na wybiegu zaprezentowały się też Julia J. oraz Natalia W., które zajęły odpowiednio II i III miejsce. Gwoździem programu były popisy wokalne. Konkurs karaoke pokazał jak zdolni są uczniowie naszej szkoły. Rywalizacja była zacięta, więc wyłonienie finalistów sprawiło dużą trudność. Po naradach wygrała Maja T., tuż za nią były Anita K. z Agatą K. i Ola D. Na zakończenie obchodów wystąpiły również reprezentantki grona pedagogicznego, które wraz z uczniami wykonały piosenkę „Konik na biegunach”. Ciekawe jakie niespodzianki przygotują organizatorzy w przyszłym roku?


W marcu ZSO w Małęczynie był organizatorem Gminnego Konkursu Języka Angielskiego, w którym udział wzięli uczniowie Gimnazjów z Małęczyna, Gozdu i Kuczek. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy przeprowadzono 16 marca w każdej ze szkół, aby wyłonić najlepszych uczestników. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów przystąpili do etapu drugiego odbywającego się w ZSO w Małęczynie dnia 30 marca. Arkusze konkursowe przygotowano na trzech etapach trudności: osobno dla uczniów klas I, II i III, aby każdy miał równe szanse. Zwycięzców wyłoniono także w tych trzech kategoriach, a wyniki ogłoszono na początku kwietnia. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsca w każdej z kategorii. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością języka, a kilkoro z nich osiągnęło prawie maksymalną liczbę punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizacją i przebiegiem konkursu zajęła się p. Kamila Lipiec – nauczyciel języka angielskiego z naszej szkoły.


KWIECIEŃ


Dnia 04.04.2012 r. na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie pt. „W Wieczerniku”. Zostało ono przygotowane przez uczniów klasy 1 „A” gimnazjum pod kierunkiem pani Lidii Błażewicz i ks. Marcina Cieślika. Uczniowie przedstawili dzieje apostołów, Maryi i kobiet, po zmartwychwstaniu Chrystusa. W atmosferę świąt Wielkiej Nocy wszystkich zebranych wprowadziły pieśni w wykonaniu chóru szkolnego.

Napisali: Bartłomiej S. (kl. 1g) Kacper P. (kl. 1g)


MAJ


Dnia 8 maja 2012 r. odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy "Ratujemy i uczymy ratować", zostało ono przeprowadzone w klasach 1-3. Osobami odpowiedzialnymi za jego przeprowadzenie były p. Magdalena Krzemińska i p. Jacek Płaza. Celem szkolenia było wyposażenie uczniów w wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, co to jest resuscytacja, pozycja boczna ustalona, nauczyły się, jak należy sprawdzić przytomność i oddech osoby poszkodowanej, jak prawidłowo wezwać pomoc. Zdobytą wiedzę wykorzystały następnie w trakcie ćwiczeń praktycznych na manekinach.


Dwie uczennice klasy Ia wzięły udział w "Biegu Przedszkolaków" w Radomiu w dniu 12.05.2012 r. Ola N. zdobyła I miejsce, a Julia W. II miejsce. Dziewczynki na pamiątkę otrzymały statuetki. Gratulujemy i życzymy dlaszych sukcesów!!!


CZERWIEC

W czerwcu w 2012 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie odbył się festyn rodzinny. Oprócz licznych zawodów sportowych odbył się również konkurs karaoke. Ponadto każda klasa przygotowała stoiska z rożnymi przekąskami. Zakończeniem festynu była dyskoteka prowadzona przez DJ. Impreza trwała do 22.00, jak zawsze okazała się sukcesem.

Dnia 22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste poświęcenie kompleksu wielofunkcyjnych boisk sportowych, wybudowanych w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz, m. in. wicemarszałek Województwa Mazowieckiego radni Gminy Gózd, a także nauczyciele i uczniowie. W pierwszej części, która odbyła się na sali gimnastycznej zabrali głos przedstawiciele władzy oraz zaprezentował się chór szkolny. Dalszy ciąg uroczystości przebiegł na boisku. Proboszcz naszej parafii uroczyście poświęcił obiekty sportowe. Końcowym punktem programu była seria rzutów karnych strzelanych przez gości.