Wydarzenia - 2010/2011

PAŹDZIERNIK

W październiku odbyło się w naszej szkole ślubowanie uczniów klasy Ia i Ib. Dzieci zaprezentowały program artystyczny. Pokazały, że potrafią wspaniale recytować wiersze, pięknie i rytmicznie śpiewać piosenki.Po części artystycznej miał miejsce uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia PSP im. Jana Kochanowskiego w Małęczynie. Na zakończenie uroczystości pierwszaki otrzymały legitymacje szkolne oraz drobne upominki.

Dnia 13 października 2010 r. miała miejsce akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Inscenizację teatralną przygotowali uczniowie kl. II gimnazjum pod kierunkiem p. A. Stankowskiej i p. K. Lipiec. Podczas przedstawienia mieliśmy okazję obejrzeć życie szkolne w krzywym zwierciadle. Uroczystość uświetniły piosenki zaprezentowane przez chór szkolny pod przewodnictwem p. M. Jarmuża. Na koniec zabrał głos dyrektor szkoły p. Robert Wierzbicki, który podziękował pedagogom i pracownikom szkoły za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.


LISTOPAD

12 listopada uczciliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z kl. IV pod kierunkiem p. Any Bożyk. Uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty związane z odzyskaniem wolności przez Polaków. Zostały też zaprezentowane piękne pieśni patriotyczne.


GRUDZIEŃ

21 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe. W tym roku w role postaci biblijnych wcielili się uczniowie klasy III. Dzieci przygotowały jasełka pod opieką p. Katarzyny Ziętek. Tekst jasełek przeplatany był kolędami wykonanymi przez chór szkolny prowadzony przez pana Marcina Jarmuża.


STYCZEŃ

Jednym z cyklicznych wydarzeń z życia naszej szkoły jest konkurs recytatorski. Co roku cieszy się on niesłabnącą popularnością. Jego organizatorkami są: p. Marzena Madej, p. Lidia Walczyk i p. Agnieszka Pawlonka. W tym roku etap szkolny miał miejsce 28 stycznia. Zgłosiło się do niego 57 uczestników z klas I – VI. W konkursie przyznano trzy wyróżnienia dla: Weroniki B. (IVb), Oliwii G. (IVb) i Krzysztofa J. (IVb) oraz wyłoniono sześciu laureatów nominowanych do gminnego etapu konkursu. Zostali nimi: Aleksandra D. (III), Wiktoria K. (Ib), Izabela B. (Ib), Kamila G. (V), Karolina W. (VIb), Izabela S. (VIb). Gminny etap odbył się 31 stycznia. Wzięli w nim udział laureaci szkolnych etapów z pięciu szkół z terenu naszej gminy. Poziom był wysoki, a recytowane teksty były zróżnicowane pod względem tematyki.

Od kilku lat w naszej szkole kultywowana jest tradycja obchodzenia uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, tak było też i w tym roku. Dnia 21 stycznia, a także 26 i 27 stycznia klasy: Ia, II oraz oddział dzieci 5-letnich zorganizowały imprezy dla Seniorów. Przygotowania i próby do uroczystości trwały od początku miesiąca. Babcie i Dziadkowie zawsze licznie przybywali na takie imprezy, tak było również i w tym roku. Po obejrzeniu programów artystycznych i otrzymaniu prezentów od wnucząt, łzom wzruszenia nie było końca. Do niektórych dzieci przyszło aż po czworo „Dziadków”- co cieszy i utwierdza w przekonaniu o potrzebie organizowania takich imprez w następnych latach.


MARZEC

Jak co roku powitaliśmy w szkolę wiosne. Imprezę rozpoczął „Odpadowy Pokaz Mody”, przygotowany przez p. I. Rudawską. Zaraz potem odbył się konkurs na najpiękniejszą szkolną Panią Wiosnę. Na koniec uczniowie pokazali swoje umiejętności w konkursie karaoke.


KWIECIEŃ

Każdego roku dnia 22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Jest to akcja, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Również w naszej szkole odbyła się z tej okazji akademia przygotowana przez klasę 6a pod opieką p. I. Rudawskiej.

Tuż przed świętami uczniowie klasy I gimnazjum przedstawili zwyczaje wielkanocne w krótkim programie artystycznym.

Dnia 28 kwietnia 2011r. odbył się apel poświęcony wielkiemu wydarzeniu – beatyfikacji naszego ukochanego papieża Jana Pawła II. Na tle pięknej muzyki uczniowie opowiadali o drodze Jana Pawła II do świętości. Podkreślono Jego niezwykłą osobowość, pełną miłości i bliskości samego Boga. W wykonaniu chóru szkolnego usłyszeliśmy ulubione pieśni naszego papieża. Doniosłość chwili podkreśliła dekoracja symbolizująca świętość, miłość i pokój - będące przesłaniem pontyfikatu nowego błogosławionego kościoła. Spotkanie zakończyło się modlitwą, którą przez prawie 6 lat Polacy prosili o beatyfikację papieża Jana Pawła II, a dla całego świata świadka Bożej Miłości.


MAJ

Już 220 lat minęło od daty 3 maja 1791 roku, dnia uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji. Z tej okazji uczniowie II klasy gimnazjum, w ramach projektu edukacyjnego, przygotowali akademię, przybliżającą historię powstanie majowej ustawy zasadniczej. Pod kierunkiem p. Anity Stankowskiej i przy wsparciu chóru szkolnego prowadzonego przez p. Marcina Jarmuża uczniowie przedstawili sceny rozbioru Polski oraz spotkania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego ze współczesnymi dziennikarzami. Mamy nadzieję, że to krótkie przedstawienie choć w części pomogło zrozumieć znaczenie Konstytucji 3 Maja.

24 maja po raz trzynasty odbyły się w naszej szkole Gminne Prezentacje Wokalne 5 i 6 latków pod hasłem „Piosenki, które śpiewali rodzice, gdy byli mali”. W prezentacjach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu gminy Gózd. Podczas wspaniałych występów można było podziwiać stroje, zdolności artystyczne dzieci oraz pasję, jaką jest śpiew. Występy zachwyciły wszystkich, ale przede wszystkim licznie zgromadzonych rodziców, bo przecież to dzięki swoim pociechom mogli przenieść się chociaż na chwilę do lat przedszkolnych. Wysiłek dzieci został doceniony i nagrodzony wielkimi brawami. Organizatorzy konkursu wręczyli wszystkim występującym upominki oraz podziękowania w formie dyplomów.


CZERWIEC

4 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny. Uczniowie przygotowali mnóstwo występów artystycznych. Były to tańce, piosenki karaoke oraz scenki kabaretowe. W międzyczasie przeprowadzony został konkurs wiedzy BRD. Rodzice przygotowali minibary, gdzie można było za drobną opłatą kupić kefiry, sałatki, kiełbaski, zapiekanki, itp. Wszyscy wybornie się bawili.